payday loans

19.03.2017, Ogłoszenia - 3 Niedziela WP

Prosimy Jezusa jak Samarytanka w dzisiejszej Ewangelii, aby dał nam wody żywej, żebyśmy nie pragnęli. W naszych sercach są różne pragnienia. Pragniemy zdrowia, najnowszego sprzętu, modnych ubrań, obecności kogoś bliskiego. Czy jest tam miejsce dla Pana Boga? Tak jak musimy pić wodę, żeby przeżyć, tak też potrzebujemy Boga, abyśmy mieli życie wieczne. W kolejną niedzielę Wielkiego Postu mamy okazję, żeby dokonać wyboru Jezusa i uznać, że On jest prawdziwie Zbawicielem świata. Pomogą nam w tym rozpoczynające się rekolekcje, które prowadzi ks. prof. Jarosław Koral, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
Ks. profesorowi życzymy owocnego i radosnego apostołowania w naszej wspólnocie, a wszystkich parafian zachęcamy do aktywnego udziału w rekolekcjach.
Bardzo prosimy by jutro pomóc osobom starszym i chorym w dotarciu do kościoła na Mszę św. o godz.15.00 – połączoną z Sakr. Namaszczenia Chorych.

 

Zapraszamy wszystkich, na Drogę Krzyżową prowadzoną przez parafian dziś o godz. 15.15 i na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16.15.
Droga Krzyżowa w tygodniu, w piątek po wieczornej Mszy św.

W modlitwach pamiętajmy o ks. Kard. Stanisławie Dziwiszu, przeżywającym w dniu dzisiejszym 19 rocznicę świeceń biskupich.
Jutro w liturgii wspominamy św. Józefa, oblubieńca NMP.
Składka na cele rekolekcji będzie we wtorek podczas Mszy św.
Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – w sobotę. Dzień ten przeżywamy jako Dzień Świętości Życia. Naszą modlitwą obejmijmy każde życie, od poczęcia, aż do ostatniego tchnienia. Zachęcamy do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – na bocznych ołtarzach są do zabrania deklaracje.
Po Mszy św. wieczornej, w sobotę (25.03) nabożeństwo do św. Jakuba Apostoła i spotkanie czcicieli oraz pielgrzymów wędrujących Drogą św. Jakuba.
Solenizantów tego tygodnia polecamy opiece Matki Najświętszej i św. patronów.
W przyszłą niedzielę (26.03) po Mszy św. o godz. 12.15 zapraszamy rodziców dzieci przeżywających w tym roku rocznicę I Komunii na spotkanie w salce na wikarówce.
*.
Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej.
Gość Niedzielny: Broń normalnej rodziny; Misja za miedzą i Święty, którego roznosiło.
Niedziela: Życie jest cudem; Łowca smoków i Matka Boża przemówiła.
Źródło: Jedność życia i świętości; Barabasz i Patron naszych czasów.
Cuda i łaski: O bł. Jakubie Strzemię, orędowniku w przypadków bólów głowy.
Jest także do zapoznania się nowy 2-miesięcznik „MISYJNE DROGI”.
Na dzieci czekają: Ola i Jaś oraz Mały Gość.

Archidiecezja Krakowska zaprasza do uczestnictwa w spotkaniu „Projekt Młodzi i Miłosierdzie 2”, które odbędzie się 28 marca – dla uczniów gimnazjów i 29 marca – dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w TAURON Arena Kraków. Młodzi uczestnicząc w dwóch częściach wydarzenia – zobacz i doświadcz – przeżyją niesamowite spotkanie z Osobą Jezusa Chrystusa. Szczegóły na plakatach i u katechetów.
Prośba o wsparcie budowy „BULODROMU” ...