payday loans

12.02.2017, Ogłoszenia - 6 Niedziela Zwykła

Mądrość polega na tym, żeby nie tylko przestrzegać Bożych przykazań, lecz także angażować w to swoje serce. Niech nasz udział we Mszy św. będzie nie tylko wypełnieniem przykazania, ale wchodzeniem w Bożą obecność i wsłuchiwaniem się w słowa, które Pan Bóg kieruje do każdego z nas.
Zapraszamy na Nieszpory, dziś o godz. 16.30.
Witamy w naszej wspólnocie ks. Jerzego Zubera, proboszcza i budowniczego kościoła w Balicach i życzymy obfitości łask Bożych w tym trudnym dziele. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
Święto św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy – we wtorek.
Bł. Michała Sopoćko, prezbitera – w środę.
Św. Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP – w piątek.
Wszystkim solenizantkom i solenizantom życzymy potrzebnych łask i polecamy ich opiece NMP oraz św. patronów.

Bóg zapłać rodzinom z Młodziejowic: r. Karpierz, Zębala, Kasza, Herian, Szymoniak, Szydłowski i Lucynie Proszowskiej za przygotowanie i wystroju kościoła na dzisiejszą niedzielę.
O przygotowanie kościoła na najbliższą niedzielę prosimy sobotnich nowożeńców.
W czwartek (16.02) po Mszy św. wieczornej o godz. 17.30 zapraszamy na spotkanie rodziców młodzieży kl. III, przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
Bóg zapłać wszystkim mieszkańcom, którzy spotkali się z kapłanami podczas wizyty duszpasterskiej. Bardzo dziękujemy za wszystkie gesty życzliwości oraz troskę o żołądki księży i ministrantów. Jeśli ktoś z nieobecnych ma życzenie spotkać się z duszpasterzem proszony jest o osobiste ustalenie terminu spotkania.
W czwartek 16 lutego nasza parafia została, jak co roku zaproszona na nocną adorację do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Rozpoczęcie adoracji o godz. 21.00 zakończenie w piątek o godz. 6.00 rano. Chętnych na wyjazd prosimy o zgłoszenie się w kancelarii.
W piątek (17.02) po Mszy św. wieczornej Domowy Kościół zaprasza na Wieczór Uwielbienia.
Na adorację podczas 40-Godzinnego Nabożeństwa, zapraszamy dziś:
od godz. 18.00 – mieszkańców Sieborowic i Woli Więcławskiej; od godz. 19.00 – m. Wiktorowic i od godz. 20.00 – m. Pielgrzymowic.
Za tydzień: od godz. 18.00 – mieszkańców Książniczek i Młodziejowic; od godz. 19.00 m. Masłomiącej i od godz. 20,00 m. Zdzięsławic.

* Naszą wspólnotę parafialną opuścili w minionym tygodniu: śp. Alfred Jaros z Więcławic oraz śp. Marianna Wieczorek z Masłomiącej – jej pogrzeb będzie jutro o godz. 15.00. Pamiętajmy w modlitwie o nich i naszych bliskich zmarłych.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej.
Gość Niedzielny: Religia własnego ja; Krzywda alimentacyjna i Trzeba się pojednać.
Niedziela: Dekalog wyśpiewany; Korzenie Europy; Milczenie i Tata sam w domu.
Źródło: Całkowita pewność nadziei chrześcijańskiej i Prawda o Bożym Miłosierdziu.
Jest także nowa Droga, ARKA i Wychowawca.
Na dzieci czekają: Ola i Jaś orz Mały Gość.