payday loans

3.07.2016, Ogłoszenia - 14 Niedziela Zwykła

Radujmy się bliskie jest królestwo Boże. Radujmy się, Bóg jest z nami, nie musimy się niczego lękać, bo nasze imiona zapisane są w niebie. Dzisiejsza liturgia wzywa do radości i wychwalania Boga za Jego dzieła, Jego bliskość i obecność podczas każdej liturgii.
W okresie wakacji nie będzie Nieszporów niedzielnych o godz. 16.30. W tym tygodniu w liturgii:
Rocznica poświęcenia bazyliki Metropolitalnej – jutro.
Wspomnienie św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy – we wtorek.
Wsp. bł. Marii Teresy Leduchowskiej, dziewicy – w środę. Modlić się będziemy szczególnie i polecać miłosierdziu Bożemu chorych z racji Patronalnego święta chorych w Polsce oraz Apostolstwa Chorych.
Wsp. św. Jana z Dukli, prezbitera – w piątek.
Wszystkim solenizantkom i solenizantom składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz św. patronów.
Bóg zapłać za ubranie kościoła kwiatami nowożeńcom: Jowicie Poniatowskiej i Dominikowi Hołuj oraz Ewelinie Wojsa i Janowi Ochman.
W przyszłą niedzielę orkiestra „HEJNAŁ” obchodzić będzie uroczystość 120–lecia istnienia. Zapraszamy na dodatkową Mszę św. o godz. 14.00 – podczas której dziękować będziemy za jej wkład w kulturę muzyczną naszego środowiska oraz uczestnictwo w uroczystościach i ubogacanie piękną muzyką liturgii w naszej świątyni.
Członkowie orkiestry zapraszają na spotkanie przy muzyce w niedzielne popołudnie.
Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w piątek o godz. 19.30.
Wszystkim życzymy owocnego czasu wakacji i wypoczynku.
Składka w przyszłą niedzielę na prace remontowe w naszej świątyni.
Ks. proboszcz złożył w Urzędzie Marszałkowskim projekt obywatelski pt. „Małopolski Festiwal Camino de Santiago”, którego celem jest promocja Małopolskiej Drogi św. Jakuba, Szlaku Architektury Drewnianej oraz naszego sanktuarium. Projekt przeszedł pozytywnie weryfikację, a kolejnym etapem jest głosowanie poparcia dla projektu. Bardzo prosimy wszystkich parafian o wsparcie i oddanie głosów oraz zachęcenie do głosowania krewnych i przyjaciół, mieszkańców Małopolski – inf. na stronie parafii. Głosowanie trwa do 6 lipca. Można głosy oddać również dziś przed kościołem podchodząc do wolontariuszy pod namiotem lub w salce katechetycznej.
Nasza wspólnotę parafialna opuściła w minionym tygodniu: śp. Maria Grażyna Bednarczyk z Książniczek – jej pogrzeb jutro o godz. 16.00 oraz śp. Józefa Siemińska z Sieborowic – jej pogrzeb we wtorek o godz. 16.00 i śp. Genowefa Zapała zd. Dyląg z Więcławic – jej pogrzeb będzie w czwartek o godz. 17.00. Pamiętajmy o nich i naszych zmarłych w modlitwach.
Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej:
Gość Niedzielny min: Bitwa o Europę; Porządek w miłości; Stygmatyk z Calvo i ŚDM.
Niedziela min: Podstawa do jedności; Śladami polskich przodków i Trzy dni ciemności.
Źródło min: Kochamy każde dziecko; Od poczęcia – człowiek i Kobieta drugą ofiarą aborcji.
DROGA – poświęcona ŚDM.
Na dzieci czeka Ola i Jaś oraz Mały Gość.
Wczoraj 30-osobowa grupa pielgrzymów z naszego Bractwa Jakubowego wyruszyła na tygodniową pielgrzymkę Drogą św. Jakuba z Ołomuńca w kierunku Santiago – wspierajmy ich naszą modlitwą.
W salce katechetycznej jest czynne Biuro ŚDM – zapraszamy zainteresowanych.
ks. Jan Majewski dziękuje wszystkim za modlitwy i wsparcie podczas ciężkiej choroby. Jego stan uległ poprawie, od czwartku jest hospitalizowany w szpitalu w Staszowie, gdzie będzie dalej leczony, by wrócić do sił. Prosi wszystkich o dalsze modlitwy i pamięć.
Dziś przed kościołem wolontariusze kwestują na pomoc w kosztownym leczeniu naszej parafianki Kamili Dębniak. Bóg zapłać za pomoc i wsparcie.