payday loans

5.06.2016, Ogłoszenia - 10 Niedziela Zwykła

Jezus przechodzi obok nas i jak w dzisiejszej Ewangelii zwraca się do każdego: „Tobie mówię, wstań!” Wstań – to znaczy porzuć swój grzech, ciemność, w której trwasz niczym umarły. To Bóg jest naszą pomocą, zbawieniem, światłem, pocieszeniem.
Zapraszamy na Nabożeństwo czerwcowe dziś o godz. 16.30. Bóg zapłać wszystkim uczestnikom nabożeństw majowych i Mszy św podczas oktawy Bożego Ciała, szczególnie wszystkim dziewczynkom sypiącym kwiatki i chłopcom dzwoniącym dzwoneczkami.

W tym tygodniu w liturgii:
Wspomnienie św. Norberta, biskupa – jutro.
Wsp. św. Jadwigi Królowej – w środę.
Bł. Bogumiła, biskupa – w piątek.
Św. Barnaby, apostoła – w sobotę.
Solenizantki i solenizantów polecamy opiece Matki Bożej św. patronów.
W przyszłą niedzielę Małopolski Festiwal Orkiestr Dętych – szczegóły na plakatach. Spotkanie członków Rady Parafialnej w sprawie festiwalu we wtorek o godz. 20.30.
Poświęcenie pól dzisiaj od godz. 18.30 w Wiktorowicach i od godz. 19.00 w Więcławicach.
Bóg zapłać za ubranie kościoła kwiatami rodzinom nowożeńcom: Adrianie Król i Piotrowi Domin oraz Sylwii Swatek i Maciejowi Pająk.
O przygotowanie kościoła na najbliższą niedzielę prosimy sobotnich nowożeńców.
Wspólnoty Domowego Kościoła zapraszają w piątek (10 czerwca) o godz. 19.00 na Wieczór Uwielbienia. Zachęcamy, aby włączyć się do tej formy czci Boga.

Naszą wspólnotę parafialną w minionym tygodniu opuścił śp. Maciej Musiał z Pielgrzymowic. Pamiętajmy o nim i naszych zmarłych w modlitwie, a szczególnie podczas Eucharystii.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej:
Gość Niedzielny min: Andrea Bocelli; Patrz w miłosierne serce Moje!; Święty sprzed wieków – Ojciec Stanisław Papczyński i Chcę zrozumieć dlaczego wierzę.
Niedziela min: Spowiednik Króla Jana III Sobieskiego i Życie zorientowane na Boga.
Źródło min: Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie; Pamięć tworzy tożsamość i Wykop z nami studnię.
ARKA min: ŚDM z Janem Pawłem II
Na dzieci czeka Ola i Jaś oraz Mały Gość.

Kapituła Funduszu Stypendialnego św. Jakuba działającego w Gminie Michałowice od 3 miesięcy, zaprasza dzisiaj od godz. 18.00 do Zespołu Szkół w Więcławicach na finał akcji „Kilometry Dobra”. Zapraszamy na to wydarzenie zainteresowanych ubieganiem się o stypendium z rodzinami oraz wszystkie osoby które chciałyby wesprzeć Fundusz.
Zachęcamy do składania wniosków stypendialnych poprzez zdolnych uczniów szkół podstawowych i gimnazjum z naszej Gminy. Wzór wniosku, regulamin i szczegółowe informacje znaleźć można na stronie www.swjakub.pl w zakładce Fundusz Stypendialny.