payday loans

10.02.2008 - Ogłoszenia 1 Niedziela Wielkiego Postu

Rozpoczęliśmy Wielki Post – czas pokuty, nawrócenia, porządkowania życia i oczyszczania serca. Wzorem jest dla nas Pan Jezus poszczący 40 dni na pustyni. Pokazuje On, że siła do pokonania szatana i grzechu płynie ze Słowa Bożego i poddania się Bożej mocy. Podejmując wielkopostne postanowienia, módlmy się o trwała i głęboką przemianę życia.
Rozpoczęliśmy Wielki Post – czas pokuty, nawrócenia, porządkowania życia i oczyszczania serca. Wzorem jest dla nas Pan Jezus poszczący 40 dni na pustyni. Pokazuje On, że siła do pokonania szatana i grzechu płynie ze Słowa Bożego i poddania się Bożej mocy. Podejmując wielkopostne postanowienia, módlmy się o trwała i głęboką przemianę życia.
 
* Zapraszamy wszystkich na Drogę Krzyżową w piątek po Mszy Św. o godz. 17.00 oraz dziś, prowadzoną przez parafian o godz. 15.15.
 
* Zapraszamy również na pełne zadumy i refleksji Gorzkie Żale dziś o godz. 16.15 z kazaniem pasyjnym, podczas którego pochylamy się nad obrazem męki Chrystusa.
 
* Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki (stan łaski uświęcającej i modlitwa wg intencji Ojca Św.)
 
* Z okazji przypadającego jutro Światowego Dnia Chorego – wszystkich chorych i starszych zapraszamy na Mszę Św. połączoną z udzielaniem Sakramentu Chorych, w najbliższą sobotę o godz. 15.00, a po Mszy Św. na program artystyczny w wykonaniu dzieci szkolnych i spotkanie przy herbatce.
 
* Ofiary na „Jałmużnę postną„ można składać do skarbonek pod chórem.
 
* W czwartek o godz. 17.00 w dniu Świętego Walentego, którego 2 wizerunki znajdują się w naszym kościele, zapraszamy wszystkich narzeczonych, zakochanych i mających się zakochać na wspólną modlitwę, Mszę Św. i uroczyste błogosławieństwo.
 
* Bóg zapłać wszystkim, którzy znaleźli czas i czuwali na modlitwie przed Chrystusem w czasie 40-godzinnego nabożeństwa, wypraszając łaski i modląc się o dobre przeżycie Wielkiego Postu dla całej naszej wspólnoty.
 
* Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby remontowe naszej świątyni.
 
* Bóg zapłać za składane u sołtysów ofiary na kwiaty do Bożego Grobu
 
* Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii w przyszłą niedzielę o godz. 11.30 w salce katechetycznej.
Przypominamy, że uczniowie kl. III przygotowujący się do Sakramentu Bierzmowania spotykają się w piątki na Mszy Św. i Drodze Krzyżowej
 
* Naszą rodzinę parafialną opuściła śp. Małgorzata Kowalska z Pielgrzymowic, jej pogrzeb będzie jutro o godz. 14.30, pamiętajmy w modlitwie i podczas Eucharystii o naszych zmarłych – bo tylko w ten sposób możemy im pomóc.
 
* Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej
  • W Gościu min; Chrzest na odpuszczenie Grzechów; Wybrała życie dziecka; Trzy maski diabła i W przedsionku Kościoła
  • W Źródle min; Grzech: choroba duszy czy człowieka; Kaplica z czaszek; Apostoł Najświętszego Serca i Zbrodnie Wehrmachtu ‘39
  • W Niedzieli min; Jak pościć dzisiaj; Sprawiedliwi wśród narodów świata; Jak usłyszeć Boga i Są takie osamotnienia...
  • Na dzieci czeka: JAŚ z CD – spotkanie z P. Jezusem, DOMINIK i Mały Gość
  • W punkcie kolportażu do nabycia BARANKI WIELKANOCNE w ramach akcji CARITAS „Podziel się wielkanocną radością”, a na ołtarzach bocznych dla dzieci SKARBONKI na Jałmużnę Postną.
* PKS JAKUB organizuje halową dziecięcą Ligę Piłkarką – zapraszamy uczniów z roczników; 93 i młodsi oraz 95 i młodsi. Drużyny z pełnoletnim opiekunem należy zgłosić drogą elektroniczną na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do czwartku 14.02.2008 r. lub w kancelarii parafialnej.