payday loans

14.02.2016, Ogłoszenia - 6 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 1 Niedziela Wielkiego Postu

„Rozpoczynamy szczególny czas Wielkiego Postu. Widzieliśmy dziś Pana Jezusa, który udaje się na pustynię, gdzie pości przez czterdzieści dni. Jest to również zachęta dla nas, aby wyjść na pustynię. Okazją szczególną są rozpoczynające się dziś rekolekcje. Starajmy się wykorzystać owocnie te trzy dni i tak organizować czas, by móc uczestniczyć w tym przygotowaniu do osobistego spotkania ze Zmartwychwstałym.

Zapraszamy dziś wszystkich na Drogę Krzyżowa o 15.15 – prowadzoną przez parafian i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.15.

Jutro od godz. 13.00-16.30 pragniemy odwiedzić chorych z posługą sakramentalną. Bardzo prosimy o zgłoszenie chorych, których nie odwiedzamy w I-piątki.

Wszystkie dzieci zachęcamy do zabrania skarbonek wielkopostnych, z których ofiary będą przeznaczone na leczenie dzieci i starszych (są na bocznych ołtarzach).

W piątek po Mszy św. i Drodze Krzyżowej rodziny Domowego Kościoła zapraszają na „Wieczór Uwielbienia”.

Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na prace remontowe w naszej świątyni.

Składka na potrzeby rekolekcji będzie w środę.

Są już do nabycia paschaliki i baranki wielkanocne, z których dochód pomoże naszej Caritas w prowadzonych dziełach miłosierdzia.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej.

Naszą wspólnotę parafialną w minionym tygodniu opuścili: śp. Sylwester Klupa z Sieborowic i śp. Marian Pazdański z Książniczek. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. Jerzego Zubera, proboszcza parafii Świętej Rodziny z Balic. Jest to kościół patronacki, którego budowę wspiera nasza parafia. Składka będzie przeznaczona na wsparcie budowy.

II niedziela Wielkiego Postu – jest tradycyjnie dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami – Niedziela „Ad Gentes”. Składka do puszek przed kościołem na pomoc misjonarzom. Możemy także pomóc wysyłając SMS – informacje na plakacie.