payday loans

Modlitewne spotkania

Modlitewne Spotkania z Janem Pawłem II

Wszystkim, którym:

- spotkania z Ojcem Świętym Janem Pawłem II pozostały na zawsze w pamięci;
- nauki Jana Pawła II nie są obojętne;
- noszą w sobie świadectwa charyzmu Jana Pawła II;
- pragną wspólnie się modlić o beatyfikację/kanonizację Ojca Świętego Jana Pawła II.

Zapraszamy do wzięcia udziału w modlitewnych spotkaniach z Janem Pawłem II w Parafii św. Jakuba Ap. w Więcławicach Starych.

Osoby, grupy, wspólnoty parafialne, grupy pielgrzymkowe, które pragną wziąć udział w części "Świadectwa i wspomnienia", prosimy o wcześniejszy kontakt.

Ks. Ryszard Honkisz kontakt [tutaj]


Dla grup zorganizowanych bezpłatny autokar - Biuro Podróży "KRAKTURS" [www.krakturs.com.pl].

  

Spotkania mają miejsce każdego 2-go dnia miesiąca.

20.00 (XI-III godz. 17:00) - Msza Św. w kościele Św.Jakuba Apostoła w Więcławicach koło Krakowa

20.50 (XI-III godz. 17:50) - Świadectwa i wspomnienia, pokaz prezentacji multimedialnych dotyczących Osoby Jana Pawła II


Zakończenie każdego spotkania uczczone jest  procesją światła na cmentarz parafialny.

Proszę was:

- abyście mieli ufność wbrew każdej swojej słabości,
- abyście szukali zawsze duchowej mocy u Tego, u którego tyle pokoleń ojców naszych i matek ją znajdowało,
- abyście od Niego nigdy nie odstąpili,
- abyście nigdy nie utracili tej wolności ducha, do której On "wyzwala" człowieka,
- abyście nigdy nie wzgardzili tą Miłością, która jest "największa", która się wyraziła przez Krzyż, a bez której życie ludzkie nie ma ani korzeni, ani sensu.

Proszę was o to przez pamieć i przez potężne wstawiennictwo Bogarodzicy z Jasnej Góry i wszystkich Jej sanktuariów na ziemi polskiej, przez pamięć św. Wojciecha, który zginął dla Chrystusa nad Bałtykiem, przez pamięć św. Stanisława, który legł pod mieczem królewskim Na Skałce. Proszę was o to. Amen

(JPII, 9 VI 1979r.)

 
"Po śmierci proszę o Msze Święte i modlitwy" (z testamentu Jana Pawła II)
"Pan Jezus chce wam pomagać.(...) Gdy będzie wam trudno, gdy będziecie w życiu przeżywać jakieś niepowodzenia czy zawody, niech wasza myśl biegnie ku Chrystusowi, który was miłuje, który jest wiernym towarzyszem i który pomaga przetrwac każdą trudność. Wiedzcie, że nie jesteście samotni. Towarzyszy wam ktoś, kto nigdy nie zawodzi. Chrystus rozumie najtajniejsze pragnienia waszego serca. On czeka na waszą miłość i wasze świadectwo".
(JP II,14 VI 1999 r.)

..."beze Mnie nic nie możecie uczynić(J 15, 5)- Ja, wasz Nauczyciel, chcę być dla was drogą i światłem, życiem i prawdą przez wszystkie dni, aż do skończenia świata"(Mt 28, 20)
(JP II, 14 VI 1999r .)

 

1) Co czynię ze swoim życiem? - Więcławice, homilia z dnia 2.11.2007r. - pełny tekst [tutaj] 

2) 2 czerwca 2011 w kościele św. Jakuba Apostoła w Więcławicach w ramach kolejnego "Wieczoru papieskiego z Janem Pawłem II "  wystąpił Zespół Wokalny SP Łuczyce. Uczniowie tej szkoły, zaśpiewali koncert poświęcony Osobie Jana Pawła II przygotowany przez panią Jolantę Nowak. Po występie uczestnicy spotkania udali się z procesją światła na pobliski cmentarz. Wieczór zakończył poczęstunek, przygotowany dla nich w Domu Parafialnym.  Dzieci otrzymały od gospodarza uroczystości, ks. proboszcza Ryszarda Honkisza, pamiątkowe obrazki i różańce. Ogólnie było bardzo miło i wesoło. Tak jak to w swoim czasie zalecał i propagował Karol Wojtyła.
 
Fotoreportaż kliknij [tutaj]
 
3) 2 lipca 2011r. nasze modlitewne spotkanie ubogacił koncert Młodzieżowej Orkiestry z Prowincji Ulster w Irlandii Północnej, który odbył się w ramach cyklu koncertów ?Muzyka Zaklęta w Drewnie". 50-cio osobowa orkiestra, to energiczna grupa młodych muzyków, których talent gwarantuje ucztę duchową wszystkim swoim słuchaczom.
 
Fotoreportaż kliknij [tutaj]