payday loans

Klub Parafialny św. Jakub na XV Halowach Mistrzostwach Małopolski

Dnia 15.11.2014 roku młodzi piłkarze ze SPKS św. Jakub (działającego w ZS w Więcławicach) pod bacznym okiem trenera – p. Leszka Majewskiego wzięli udział w Turnieju Piłki Nożnej Parafialnych Klubów Sportowych - XV Halowych Mistrzostwach Małopolski. Odbyły się one w Hali Sportowej w Zielonkach.
Zawodników i gości przywitał prezes Małopolskiego Związku Parafialnych Klubów Sportowych - ks. Paweł Łukaszka, były polski hokeista, reprezentant Polski, olimpijczyk. Po wspólnej modlitwie rozpoczęły się piłkarskie zmagania.  Emocje rozpierały nie tylko młodych piłkarzy, ale również kibicujących na trybunach rodziców.
W grupie A (starszej) klub „Jakub” uplasował się na zaszczytnej drugiej pozycji, zdobywając kolejny w swej karierze puchar i medale. Pierwsze miejsce zajął PKS „Quo vadis”, a trzecie miejsce PKS „Rodzina”.
W grupie B (młodszej) mali zawodnicy PKS „Jakub” wraz z jedną piłkarką – Wiktorią walcząc bardzo dzielnie, znaleźli się na piątej pozycji (niektórzy z piłkarzy nie mieli jeszcze sześciu lat!). Pozostałe miejsca zajęły kolejno kluby parafialne: I – „Jadwiga”, II - „Milenium”, III - „Józef”, IV – „Rodzina”.
Gratulujemy uczestnikom, a przede wszystkim organizatorom i opiekunom – dzięki nim dzieciaki zamiast leniuchować w sobotnie przedpołudnie przed telewizorem, spędziły wolny czas w ruchu! A ruch to zdrowie!