payday loans

Dzień Dziecka w Pełnej Chacie - relacja

Co jest najlepszym prezentem dla maluchów na Dzień Dziecka? Dobra zabawa! Wie o tym doskonale Pełna Chata, która pierwszego czerwca zaprosiła dzieciaki na rewelacyjną imprezę do Więcławic Starych!

?Chata? była pełna, a w zasadzie namiot parafialnych ogrodów, w którym ze względu na deszczową pogodę, schowali się goście. Na początku przed oczyma wyobraźni publiczności przemknęły postacie Dyzia Marzyciela, pana Hilarego i Murzynka Bambo. Stało się to możliwe dzięki uczestnikom konkursu recytatorskiego, deklamującym wiersze Tuwima.

1

 Aplauz zyskało pozakonkursowe wykonanie Lokomotywy przez prezesa Stowarzyszenia Pełna Chata ? p. Leszka Hinca. Dzięki wstawiennictwu widzów, otrzymał za nie zasłużonego lizaka.

2

Salwami śmiechu przerywano przygotowaną na poczekaniu inscenizację Rzepki, w której wystąpili nietypowi aktorzy ? młodsi i nieco starsi ochotnicy z widowni!

3 2

Występy dziecięcego zespołu hip-hopowego rozkołysały całą salę.

4

 

Nagle uczestników zabawy wystraszył głośny sygnał. Okazały wóz strażacki klaksonem zapraszał do podziwiania jego wnętrza. Każdy maluch mógł przez chwilę poczuć się prawdziwym strażakiem.

5 2

Fani Jakubowych Muszelek z niecierpliwością czekali na występ zespołu. Wspólnemu śpiewaniu i gromkim brawom nie było końca.

6

Po koncercie przeprowadzono szybką akcję ratunkową. Spokojnie! Wszystko działo się tylko na niby. Ochotnicza Straż Pożarna w Więcławicach, ku ogromnej frajdzie dzieciaków, przeprowadziła działania pokazowe.

7

Koło Wolontariatu działające przy Gimnazjum w Luborzycy kredkami do twarzy, niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, przeobrażało maluchy w kotki, motyle i niedźwiadki.

11

Cały czas oblegany był kącik artystyczny, zorganizowany przez Świetlicę Pełnej Chaty, prowadzony przez p. Anię Kuchtę.  Wyczarowwyano tam wycinanki, obrazki oraz kolorowe ?recyklingowe? kwiaty, zrobione z fragmentów plastikowych butelek.

9

Pod bacznym okiem przyjaciół z Wierzby Małopolskiej można było stworzyć swoje własne dzieło z wikliny! Serwowane w międzyczasie kiełbaski z grilla, lody i ciasta smakowały wyśmienicie.

Pod koniec spotkania każde dziecko mogło spróbować swego szczęścia na scenie - rozpoczęło się karaoke.Smutny czas pożegnania umilony został wręczeniem przez prowadzącą imprezę, p. Elżbietę Hinc, nagród i dyplomów.

a 8

12

Niestety pogoda odrobinę popsuła plany ? strugi deszczu odebrały możliwość użytkowania nadmuchiwanej zjeżdżalni i przeprowadzenia zawodów sportowych. Na szczęście paskudnej aurze nie udało się zepsuć dobrych humorów! Wbrew jej pochmurnemu obliczu, na twarzach wszystkich uczestników imprezy, szczególnie najmłodszych, promieniał uśmiech od ucha do ucha.

13 Uśmiech od ucha do ucha

Podziękowania należą się państwu Elżbiecie i Leszkowi Hinc - pomysłodawcom imprezy oraz wszystkim, którzy pomogli w jej w przygotowaniu: Parafii Św. Jakuba Apostoła, Przedszkolu Kubusiowa Dolina, Ochotniczej Straży Pożarnej z Więcławic, p. Elżbiecie Machnik ze Szkoły w Więcławicach i oczywiście aktywnym i zawsze pomocnym członkom Stowarzyszenia Pełna Chata, a także szanownym sponsorom: Oddziałowi Banku BSR w Michałowicach, Piekarni Ekler, Firmie Krzysztof Kuchta ? Automechanika Zdzięsławice, Autoryzowanemu Serwisowi Ogumienia K. Moryś z Michałowic i Firmie VIANOR, oraz firmom MONITEX i IGLOKRAK.

Sympatyk Pełnej Chaty ? Iwona Bińczycka-Kołacz