payday loans
Konferencja


Treningi biegowe

Zapraszamy na bezpłatne treningi biegowe Kamila Kozioła przygotowujące do Małopolskiego Biegu Drogą św. Jakuba w każdy poniedziałek o 19.00 (Ogrody Parafialne w Więcławicach, wejście od plebanii - naprzeciw szkoły). Wiek i poziom zaawansowania bez znaczenia. Lubisz ruch na świeżym powietrzu i dobre towarzystwo? - bądź z nami! Zaczynamy 04.06. Do zobaczenia!

A Jackson Lee Film 1  kopia

 

Treningi biegowe - przygotowanie do Biegu Drogą św. Jakuba!

Zapraszamy na bezpłatne treningi biegowe Kamila Kozioła przygotowujące do Małopolskiego Biegu Drogą św. Jakuba w każdy poniedziałek o 19.00 (Ogrody Parafialne w Więcławicach, wejście od plebanii - naprzeciw szkoły). Wiek i poziom zaawansowania bez znaczenia. Lubisz ruch na świeżym powietrzu i dobre towarzystwo? - bądź z nami! Zaczynamy 04.06. Do zobaczenia!

A Jackson Lee Film 1  kopia

 

Konferencja 2015

Szanowni Państwo!

W imieniu Komitetu Organizacyjnego mamy zaszczyt zaprosić na VIII Międzynarodową Konferencję Naukową „Droga św. Jakuba w Polsce – przeszłość i teraźniejszość. W 10. rocznicę otwarcia pierwszego polskiego odcinka Camino de Santiago”, która odbędzie się w dniach 4-6 września 2015 roku w Michałowicach, Krakowie oraz w Więcławicach Starych.
W załączniku przesyłamy program konferencji.
Rozpoczęcie konferencji odbędzie się 4 września 2015 r. o godz. 17.00 w Bibliotece Publicznej Gminy Michałowice (Pl. J. Piłsudskiego 2; Michałowice). Jednocześnie informujemy, że zapewniamy transport z Krakowa do Michałowic. Odjazd autokaru o godz. 15:45 spod Hotelu Wyspiański (dawny Dom Turysty, ul. Kopernika w Krakowie).
Miejscem obrad drugiego dnia konferencji będzie aula Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie (ul. Bernardyńska 3). Zakończenie konferencji zaplanowaliśmy w Sanktuarium Diecezjalnym św. Jakuba w Więcławicach Starych – 6 września 2015 r. o godz. 15.00.
Planowana konferencja jest już ósmym spotkaniem, poświęconym w całości problematyce genezy i funkcjonowania Drogi św. Jakuba oraz kultu Jakuba Starszego Apostoła w Polsce i na świecie.
Jednym z celów konferencji jest wzajemna wymiana informacji o polskim dorobku w zakresie stanu badań naukowych i podejmowanych działaniach organizacyjnych związanych z kultem św. Jakuba, szczególnie w Polsce.
Pragniemy poinformować, że na prośbę wielu osób termin przyjmowania zgłoszeń oraz uiszczenia opłaty konferencyjnej upływa 1 września 2015 r.
Wszelkie pytania prosimy kierować na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Do Państwa dyspozycji są także telefony organizatorów:
Ks. kan. Ryszard Honkisz – Kustosz Sanktuarium św. Jakuba w Więcławicach Starych – tel. kom. 601 420 038
dr Franciszek Mróz (Komitet Naukowy i Organizacyjny Konferencji) – tel. kom. 664 329 302

Informacje dotyczące konferencji są zamieszczone także na stronie internetowej:www.caminogalicja.pl

Z wyrazami głębokiego szacunku i pielgrzymkowym pozdrowieniem BUEN CAMINO!
Komitet Organizacyjny Konferencji

Ks. kan. Ryszard Honkisz
Kustosz Sanktuarium św. Jakuba w Więcławicach Starych

dr Franciszek Mróz
Komitet Naukowy i Organizacyjny Konferencji

dr Kamila Ziółkowska-Weiss
Sekretarz Komitetu Organizacyjnego

 

 

KOMUNIKAT 02 PROGRAM KONFERENCJA JAKUBOWA 25-08-2015 750

KOMUNIKAT 02 PROGRAM KONFERENCJA JAKUBOWA 25-08-2015 02 750

 

Pliki w dużej rozdzielczości:

http://www.swjakub.pl/images/stories/20150901/KOMUNIKAT_02_PROGRAM_KONFERENCJA_JAKUBOWA_25-08-2015.jpg

http://www.swjakub.pl/images/stories/20150901/KOMUNIKAT_02_PROGRAM_KONFERENCJA_JAKUBOWA_25-08-2015_02.jpg

 

 

Zaproszenie na VII Konferencję Naukową

KONFERENCJA SW JAKUB 2014 PROGRAM

KONFERENCJA SW JAKUB 2014 PROGRAM 2str

 

Światowe Spotkanie Bractw i Stowarzyszeń św. Jakuba

W dniach 5-8 września 2013 roku w Krakowie i Więcławicach Starych odbyło się wyjątkowe wydarzenie gromadzące miłośników Camino de Santiago z całej kuli ziemskiej - Światowe Spotkanie Bractw i Stowarzyszeń św. Jakuba. W jego program wpisana była VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa ?1200 lat pielgrzymek do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela?.
Zdarzeniu, poświęconemu genezie i funkcjonowaniu Drogi św. Jakuba oraz wspieraniu idei pielgrzymowania najważniejszym szlakiem pielgrzymkowym chrześcijańskiej Europy, towarzyszyły prezentacje polskich i zagranicznych stowarzyszeń, wykłady i pokazy filmowe. W ramach imprezy uczestnicy zwiedzili Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz Bł. Jana Pawła II, Wawel oraz Kopalnię Soli w Wieliczce, przemierzyli także fragment Małopolskiej Drogi św. Jakuba.
Pielgrzymi wyruszając z Polanowic, dotarli do kościoła św. Jakuba w Więcławicach Starych, gdzie odbyła się uroczysta msza święta. W jej trakcie biskup Grzegorz Ryś odczytał dekret kardynała Stanisława Dziwisz, ustanawiający kościół w Więcławicach Sanktuarium Diecezjalnym św. Jakuba.
Bractwo św. Jakuba w Wiecławicach Starych, które było organizatorem Światowego Spotkania Bractw i Stowarzyszeń św. Jakuba, zostało agregowane do Arcybractwa św. Jakuba w Santiago de Compostela.
Patronatem honorowym imprezę objęli: ks. kard. Stanisław Dziwisz ? Metropolita Krakowski, ks. abp Julián Barrio Barrio ? Metropolita Santiago de Compostela, J. Eks. Agustín Nú?ez Martínez ? Ambasador Królestwa Hiszpanii w Polsce, prof. dr hab. Jacek Majchrowski ? Prezydent Miasta Krakowa oraz wiele innych znamienitych postaci.
Warto dodać, że spotkanie bractw św. Jakuba cieszyło się ogromnym zainteresowaniem ze strony uczestników ? napłynęło ponad 90 zgłoszeń z Polski i 46 z szesnastu państw świata.

Iwona Bińczycka-Kołacz

05.09.2013 Otwarcie konf 4

05.09.2013 Otwarcie konf 1

Więcej…
 


Strona 1 z 3