payday loans

15.03.2009 - Ogłoszenia 3 Niedziela Wielkiego Postu

Obraz Jezusa oczyszczającego świątynię z handlu jest dla nas trudnym znakiem. To wezwanie do oczyszczenia świątyni serca. Bóg nie chce czegoś od nas, chce nas samych. On sam też nie daje nam czegoś, daje nam siebie. Także i teraz w Eucharystii.
Obraz Jezusa oczyszczającego świątynię z handlu jest dla nas trudnym znakiem. To wezwanie do oczyszczenia świątyni serca. Bóg nie chce czegoś od nas, chce nas samych. On sam też nie daje nam czegoś, daje nam siebie. Także i teraz w Eucharystii.
 
* Zapraszamy wszystkich na Drogę Krzyżową w piątek po Mszy Św. o godz. 17.00 oraz w niedziele o godz. 15.15, prowadzoną przez parafian.
 
* Zapraszamy również, w każdą niedzielę WP o godz. 16.15 na pełne zadumy i refleksji Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, podczas których pochylamy się nad obrazem męki Chrystusa i cierpieniem Jego Matki.
Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki (stan łaski uświęcającej i modlitwa wg intencji Ojca Św.)
 
* Ofiary na „Jałmużnę postną„ można składać do skarbonek pod chórem.
 
* Dzieci z Koła Misyjnego przed kościołem zbierają ofiary na misje i potrzeby misjonarzy.
 
* Bóg zapłać za składane u sołtysów ofiary na kwiaty do Bożego Grobu
 
* Bóg zapłać za złożone przed tygodniem ofiary na prace w naszej świątyni.
 
* W Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP – w czwartek, pamiętajmy w modlitwie o naszym Metropolicie Ks. Kardynale Stanisławie Dziwiszu, który w tym dniu przeżywa rocznice święceń biskupich. Pamiętajmy w modlitwach także o ks. Józefie w dniu Jego imienin.
 
* Wszystkim solenizantom i solenizantkom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i polecamy ich wstawiennictwu świętych patronów.
 
* W piątek zapraszamy wszystkich na Drogę Krzyżową w intencji owocnego przeżycia Rekolekcji Wielkopostnych, ulicami naszej parafii. W piątek po Mszy Św. o godz. 17.00 – wyruszymy w kierunku Zagórzyc, następnie drogą 3 Króli w kierunku Domu Dziecka i od strony Sieborowic powrót do Kościoła.
 
* Rekolekcje rozpoczniemy w przyszłą niedzielę, poprowadzi je ks. Stanisław Czerwiński, kustosz Sanktuarium Św. Jakuba w Jalkubowie.
 
* Naszą wspólnotę opuścili w tym tygodniu: śp. Marianna Kociarz z Masłomiącej, i śp. Stanisław Lorens z Więcławic, pamiętajmy o nich i naszych zmarłych w modlitwie oraz podczas Eucharystii – bo tylko w ten sposób możemy im pomóc.
 
* Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej
  • W Gościu m.in.:  Polak bez pracy; Strach w małym mieście i Z drugiej strony okna
  • W Źródle m.in.: Iluzja życia religijnego; Uzdrawiająca moc znaku krzyża i Wzór ojca.
  • W Niedzieli m.in.: Dźwigając krzyż; Bez pożegnania i Na szczęście mamy spowiedź.
  • ARKA: Św. Józef – obrońca życia i opiekun rodzin
  • CHIT – Chrystus i Ty; Stop śmierci
  • Cuda i Łaski – Chryste Ratuj!, Modlitwa w cierpieniu + CD
  • Na dzieci czeka: JAŚ z płytą CD, DOMINIK i Mały Gość
* W punkcie kolportażu do nabycia BARANKI WIELKANOCNE w ramach akcji CARITAS „Podziel się wielkanocną radością”,  SKARBONKI na Jałmużnę Postną.