payday loans

Ogłoszenia duszpasterskie - 3. Niedziela Wielkanocna

Jak uczniowie idący do Emaus, nie zawsze rozpoznajemy Jezusa na drogach naszego życia. Kiedy jednak widzimy Go łamiącego chleb, nasze oczy zaczynają widzieć. Niech w tych trudnych czasach pandemii udział w Eucharystii, będzie dla nas okazją do szczególnego spotkania z Jezusem, który jest Zmartwychwstaniem i Życiem.

W tym tygodniu w liturgii

 • Wspomnienie św. Anzelma, biskupa i doktora Kościoła – w środę,
 • Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski – w piątek,
 • Wspomnienie św. Jerzego, męczennika – w sobotę,
 • Wszystkim solenizantkom i solenizantom życzymy radosnych spotkań ze Zmartwychwstałym i opieki św. patronów.

Ogłoszenia

 • Rozpoczynamy dziś Trzynasty Tydzień Biblijny. Dziś także Piąte Narodowe Czytanie Pisma Świętego.
 • Bóg zapłać za złożone w ubiegła niedzielę ofiary na Caritas i potrzeby remontowe naszej świątyni. Nasza świątynia wzbogaciła się o nowe lampy kierunkowe, pozwalające doświetlić tabernakulum, figurę cudownej, zabytkowej Madonny z Dzieciątkiem, oraz ołtarz Matki Bożej ze św. Józefem i ołtarz św. Izydora i Pana Jezusa Miłosiernego ze św. Walentym.
 • W tym tygodniu rozpoczynamy praktyczne przygotowania do uroczystości I Komunii: w poniedziałek i środę; o godz. 16.00 – dzieci z kl. 3a, o godz. 19.00 – dzieci z kl. 3b.
 • W związku z reżimem sanitarnym bardzo prosimy o zachowanie dystansu podczas Komunii św. Zwykle wszyscy czekają, aż kapłan stanie na stopniu prezbiterium i nagle wszyscy z ławek ruszają do ołtarza. Bardzo prosimy by w momencie gdy kapłani stają przed Tabernakulum ustawiły się do Komunii św. osoby zajmujące miejsce do 2 ławki stałej w kościele, a następnie systematycznie wychodziły osoby z kolejnych ławek, by przed kapłanem było tylko 4-5 osób. Przypominamy również, że osoby przyjmujące Chrystusa na dłoń (prawa strona kościoła), spożywały Eucharystię na oczach kapłana: odsłaniamy usta i wyciągamy ręce przed kapłanem, kładąc lewą dłoń na prawej w kształcie krzyża i kiedy kapłan położy Komunię na lewej dłoni, prawą ręką wkładamy Ciało Chrystusa do ust. Zachęcamy również do dezynfekcji rąk przed Komunią Świętą (dozowniki na pierwszych ławkach).
 • Bóg zapłać za złożone dziś do puszek przed kościołem ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.
 • + Naszą wspólnotę parafialną opuścił w minionym tygodniu śp. Stanisław Komenda z Masłomiącej, długoletni członek Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Zespołu Caritas.
 • Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych.
 • Z okazji przypadającego w zeszłym roku 100.lecia urodzin świętego Jana Pawła II - Stowarzyszenie Pełna Chata wraz z zespołem Jakubowe Muszelki wydali okolicznościową płytę z utworami, do których teksty napisały między innymi dzieci i młodzież z naszej parafii. Teksty powstały w ramach ogłoszonego konkursu literackiego wśród szkół z archidiecezji krakowskiej i powiatu krakowskiego. Laureatami tego konkursu zostały m.in.: Julia Kuś, Klara i Karolina Nowak oraz Marysia Grabczyk. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do nabycia tego wydawnictwa, które można znaleźć w naszym parafialnym punkcie kolportarzu w kwiaciarni.
 • Ze względu na ograniczenia w kinach od dzisiaj jest możliwość obejrzenia w internecie bardzo ważnego premierowego filmu "Wyrok na niewinnych". To historia najgłośniejszego i najbardziej brzemiennego w skutkach dramatu sądowego w dziejach. Głównym bohaterem jest dr Bernard Nathanson, zagorzały zwolennik legalizacji aborcji i aktywny uczestnik tamtej sprawy, który kilka lat później stał się obrońcą życia i autorem głośnego filmu "Niemy krzyk". Film odsłania burzliwe kulisy procesu, który przesądził o legalizacji aborcji, oraz demaskuje metody, jakimi posłużyli się aktywiści aborcyjni chcący wywrzeć presję na sędziów. Film można zobaczyć w kinie internetowym pod adresem: www.RafaelKino.pl. Polecamy go szczególnie rodzicom i ich dorastającej młodzieży. Od środy będzie można otrzymać w kancelarii kupony zniżkowe oraz zaproszenia z kodem na projekcje w internecie.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej

 • Gość Niedzielny min: Adoracja odblokowana; Nadzieja dla ozdrowieńców; Bóg się uśmiecha; Kupowanie w sieci oraz pod zielonym listkiem – najmniejsza legalna cydrownia w Polsce.
 • NIEDZIELA min: Kościół to nie fabryka świętych; Dowód na istnienie Boga; Jak nie stać się łupem diabła… oraz Jak czytać Biblię?
 • Jest także NIEDZIELA z poprzedniego tygodnia (dotarła dopiero w poniedziałek), a w niej min: Anioł z Katynia; Koło ratunkowe nie tylko dla wierzących; Płacząca z Szamotuł i Kiedy rodzica dotyka demencja.