payday loans

25.05.2008 - Ogłoszenia, 8 Niedziela Zwykła

Jezus zachęca nas dzisiaj w Ewangelii do przeglądu naszych zmartwień i trosk. Czy nie za mocno liczymy tylko na siebie? – Nie dajcie się pochłonąć doczesnym troskom, bo one łatwo przesłaniają wszystko inne, nawet Boga – wzywa Jezus. Niech udział w Eucharystii przypomni nam na nowo, że wszystko jest darem Boga.
Jezus zachęca nas dzisiaj w Ewangelii do przeglądu naszych zmartwień i trosk. Czy nie za mocno liczymy tylko na siebie? – Nie dajcie się pochłonąć doczesnym troskom, bo one łatwo przesłaniają wszystko inne, nawet Boga – wzywa Jezus. Niech udział w Eucharystii przypomni nam na nowo, że wszystko jest darem Boga.
 
* Zapraszamy wszystkich na ostatni tydzień Nabożeństw Majowych, dziś o 16.30 i w ciągu tygodnia o godz. 18.00.
 
* Bóg zapłać za świadectwo wiary, wszystkim uczestnikom procesji Bożego Ciała. Szczególne podziękowania dla rodzin przygotowujących ołtarze i wspomagających ich sąsiadów. Bóg zapłać dziewczynkom sypiącym kwiatki i ich rodzicom, dzieciom w strojach komunijnych, niosącym baldachim, chorągwie i feretrony. Ochotniczym Strażom Pożarnym z pocztami sztandarowymi, orkiestrze „HEJNAŁ”, ministrantom, scholii i służbie liturgicznej, policji i strażakom czuwającym nad bezpieczeństwem uczestników. Zapraszamy do licznego udziału w liturgii wieczornej z procesją podczas Oktawy Bożego Ciała.
 
* Bóg zapłać za złożone do puszek ofiary na poszkodowanych w BIRMIE
 
* Poświęcenie pól dzisiaj: od godz. 18.15 w Zagórzycach, 18.45 w Woli Więcławskiej i od 19.00 – w Sieborowicach. W przyszłą niedzielę od godz. 18.15 w Pielgrzymowicach i Zdzięsławicach, a o 18.30 w Wiktorowicach.
 
* Bóg zapłać za ubranie ołtarzy rodzinie; Janiny Pazdańskiej; Józefy Perlińskiej; Jacka Raj; Marcelego Raj; Jadwigi Kwiecień; Tadeusza Osińskiego i Tadeusza Zdybał.
 
* W tym tygodniu czcimy:
  • Św. Filipa Nereusza, kapłana – w poniedziałek. Wszystkim Mamom składamy najlepsze życzenia wszelkiej łaski, zdrowia i radości ze swych dzieci.
  • Wspomnienie św. Urszuli Leduchowskiej, dziewicy – w czwartek
  • Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa – w piątek. Doroczny Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
  • Święto Nawiedzenia NMP – w sobotę., o godz. 18.00 zakończenie nabożeństw Majowych z procesją.
 
Wszystkim solenizantkom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości łaski Bożej i radości na co dzień.
 
* Składka w przyszła niedzielę na Świątynię Opatrzności Bożej – Wotum Narodu Polskiego
 
* W minionym tygodniu naszą wspólnotę parafialną opuścili: śp. Tadeusz Małysz z Woli Więcławskiej; śp. Stanisław Kaczka z Sieborowic i śp. Stanisław Kalita z Młodziejowic – pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, a zwłaszcza podczas Eucharystii.
 
* Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej
 
  • W Gościu m.in.: Modlitwa za Chiny; Nowa polska błogosławiona S. Marta Wiecka i zatrzymany pochód pigułki + przewodnik rekolekcyjny
  • W Źródle m.in.: Oby mi Bóg wybaczył... oraz Macierzyństwo i miłość
  • W Niedzieli: Ojciec Krąpiec; Kościół nie jest sklepem; Trudna miłość i Dzieci Papieża
  • Na dzieci czeka: JAŚ, DOMINIK z płytą CD i Mały Gość