payday loans

04.05.2008 - Ogłoszenia, 7 Niedziela Wielkanocna

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Wniebowstąpienie jest dopełnieniem tajemnicy zmartwychwstania. Jezus powraca do Ojca. Jednocześnie zapewnia nas o swojej obecności w Kościele  i przypomina o naszym powołaniu do świętości. Wraz z bł. Karoliną Kózkówną, która ukochała modlitwę i pracę, a której relikwie od dziś przez tydzień zagoszczą w naszej wspólnocie, prośmy Boga, by umocnił nasza nadzieję i stale wskazywał nam drogę do domu Ojca.
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Wniebowstąpienie jest dopełnieniem tajemnicy zmartwychwstania. Jezus powraca do Ojca. Jednocześnie zapewnia nas o swojej obecności w Kościele i przypomina o naszym powołaniu do świętości. Wraz z bł. Karoliną Kózkówną, która ukochała modlitwę i pracę, a której relikwie od dziś przez tydzień zagoszczą w naszej wspólnocie, prośmy Boga, by umocnił nasza nadzieję i stale wskazywał nam drogę do domu Ojca.
 
* W tym tygodniu czcimy:
  • Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba młodszego – we wtorek
  • Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej – w czwartek. W modlitwach pamiętajmy o imieninach naszego Metropolity, Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza.
  • Z okazji czczonego w dniu dzisiejszym św. Floriana – patrona strażaków – wszystkim członkom ochotniczych i zawodowych jednostek Straży Pożarnej składamy najlepsze życzenia łaski, Bożego błogosławieństwa oraz bezpiecznych i szczęśliwych powrotów z każdej akcji. Jednocześnie w imieniu wszystkich parafian pragniemy podziękować za poświęcenie i gotowość do niesienia pomocy  każdemu, kogo dotknie jakieś nieszczęście – Bóg zapłać !
* Zapraszamy wszystkich na Nabożeństwa Majowe dziś o 16.30 i w ciągu tygodnia  o godz. 18.00. tych, którzy nie mogą przyjść do kościoła zachęcamy do śpiewania majówek przy kapliczkach.
 
* Jutro rozpoczynamy septenne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 
* W środę J. Eks. Ks. Bp. Jan Zając udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Młodzież zapraszamy codziennie na Mszę Św. o 18.30 i triduum przygotowujące do Sakramentu oraz spotkania z Bł. Karoliną, które poprowadzi ks.  dr Andrzej Ziółkowski.
 
* W przyszłą niedzielę Zesłania Ducha Św., nasza wspólnota parafialna przeżywać będzie Odpust ku czci Św. Izydora, patrona rolników oraz Uroczystość  25-lecia święceń kapłańskich ks. Proboszcza. Uroczysta Msza Św. o godz. 11.30 (nie będzie Mszy Św. o godz. 12.15). Po Sumie zapraszamy wszystkich na Rodzinny Piknik do Amfiteatru w ogrodach plebańskich.
 
* Bóg zapłać wszystkim uczestnikom kolejnego „Modlitewnego Spotkania z Janem Pawłem II” i procesji światła.
 
* Bóg zapłać rodzicom i dzieciom kl. II za dar ołtarza – nowe, woskowe świece na główny ołtarz.
 
* Bóg zapłać za przygotowanie kościoła i wystrój rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych.
 
* Składka w przyszłą niedzielę na prace remontowe w naszej świątyni
 
* W przyszła sobotę i niedzielę 6 Piłkarska Majówka szczegóły tutaj .
 
* Naszą wspólnotę parafialną opuścili w minionym tygodniu śp. Jan Kulesza z Sieborowic i śp. Bronisława Brus z Zagórzyc, pamiętajmy o nich i naszych zmarłych w modlitwie i podczas Eucharystii.
 
* Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej
  •     W Gościu m.in.: Królowa Polski; Ostatni list Sługi Bożego JPII i 200 lat oczekiwania
  •     W Źródle m.in.: Hufiec Maryi; Zapomniany 3 Maja ’46 i Gdzie siła Kościoła i zakonów
  •     W Niedzieli Królowa Polski, Konstytucja 3 maja i CANA na nowo odczytana
  •     ARKA – m.in.: Św. Florian – Patron walki z żywiołem
  •     Na dzieci czeka: JAŚ, DOMINIK i Mały Gość