payday loans

27.04.2008 - Ogłoszenia, 6 Niedziela Wielkanocna

Dzisiejsza Ewangelia wprowadza nas w atmosferę rozstania Pana Jezusa z uczniami. Jednak Chrystus pociesza Apostołów i swoich wyznawców „Nie zostawię was sierotami” – zapowiada także zesłanie Ducha Świętego, swoje powtórne przyjście i życie wieczne dla tych, którzy Go miłują i zachowują Jego Przykazania.
Dzisiejsza Ewangelia wprowadza nas w atmosferę rozstania Pana Jezusa z uczniami. Jednak Chrystus pociesza Apostołów i swoich wyznawców „Nie zostawię was sierotami” – zapowiada także zesłanie Ducha Świętego, swoje powtórne przyjście i życie wieczne dla tych, którzy Go miłują i zachowują Jego Przykazania.
 
* W tym tygodniu czcimy:
  • Święto Św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła – we wtorek rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością Św. Stanisława, biskupa i meczennika.
  • Św. Piusa V, papieża – w środę. O godz. 18.00 rozpoczniemy procesją Nabożeństwa Majowe, przez cały maj modlić się będziemy min za Ojca Świętego, za Kościół, o pokój na świecie, o dobre urodzaje, nowe powołania, o rychłą beatyfikację i kanonizację Sługi Bożego Jana Pawła II, oraz o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla naszej wspólnoty.
  • Św. Józefa, rzemieślnika – czcimy w czwartek. O godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej
  • Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski – w sobotę. Msze Św. w porządku niedzielnym. (3 Msza – pół godz. wcześniej, nie o 11.00, a o godz. 10.30 z racji uroczystości Pierwszej Komunii Świętej). Osoby nie zaangażowane prosimy by w tym dniu wybrały inną godz. Mszy Św.
* Spowiedź dzieci i rodziców przed I Komunią w czwartek, 1 maja o godz. 9.00
 
* Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przeniesiona na najbliższą niedzielę 4 maja. Rozpoczniemy w tym dniu triduum przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Na Mszy Św. o godz. 9.00 – uroczyste wprowadzenie relikwii błogosławionej Karoliny Kózkówny. Triduum poprowadzi ks. Dr Andrzej Ziółkowski. Zakończy się 7 maja uroczystością Sakramentu Bierzmowania, które udzieli młodzieży J. Eks. Ks. Bp. Jan Zając.
 
* W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 11.00 – Rocznica I Komunii Św. kl. III
 
* Spowiedź przed rocznicą 1 maja o godz. 10.00.
 
* W piątek o godz. 20.00 zapraszamy wszystkich na kolejne „Modlitewne Spotkanie z Janem Pawłem II” i procesję światła.
 
* Spowiedź z okazji pierwszego piątku od godz. 19.00, chorych nawiedzimy w piątek od godz. 9.00 – 12.00, prosimy zgłosić chorych w kancelarii.
 
* Poniedziałek, wtorek i środę tradycyjne „Dni Krzyżowe”, dni modlitw o urodzaje – podczas Mszy wieczornych z procesją udamy się do Krzyża Misyjnego.
 
* Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinom z Książniczek; rodz. Wiesławy Karczewskiej; Lidii Calik; Jerzego Komendy; Barbary Chromniak; Bogusławy Bochenek; Stanisławy Zając i Doroty Jurek
 
* 11 maja Odpust ku czci Św. Izydora , a 10-11 maja kolejna Piłkarska Majówka i towarzyszące jej imprezy – szczegóły w przyszłą niedzielę.
 
* Naszą wspólnotę parafialną opuścił śp. Zygmunt Doniec z Masłomiącej, pamiętajmy o nim i naszych zmarłych w modlitwie i podczas Eucharystii.
 
* Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej
  • W Gościu m.in.: Papież zdobył Amerykę; Burzliwe dzieje relikwii i Wybrały życie
  • W Źródle m.in.: Opoka wiary i polskości i Polacy tylko jako siła robocza
  • W Niedzieli Kto nie chce radia dla ludzi myślacych i Niebo – czyściec - piekło
  • Miłujcie się! – m.in.: Płaczące oblicze Chrystusa i Sekret Jana Pawła II
  • LIST m.in.: Bóg ryzykantów i Pół wieku ciemności
  • Na dzieci czeka: JAŚ, DOMINIK i Mały Gość
 
* 3 maja Odpust w Michałowicach – Suma odpustowa - o godz. 11.30