payday loans

Camino del Norte - piękno i łzy

Camino34_700

Zapraszamy serdecznie na kolejne spotkanie z cyklu o Camino de Santiago, które odbędzie się w czwartek 21 lutego 2013 r. o godz. 17.00 w Księgarni Hiszpańskiej w Krakowie, Mały Rynek 4

Temat spotkania:

Camino del Norte - piękno i łzy

Naszym gościem będzie

dr Agnieszka Orzechowska-Kowalska
Camino 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2012

ZAPRASZAMY!

ELITE Księgarnie Hiszpańskie, Klub Inteligencji Katolickiej w Krakowie oraz Stowarzyszenie Przyjaciele Dróg Świętego Jakuba w Polsce

 

Spotkanie uczestników Pielgrzymki

Pragniemy zaprosić na spotkanie uczestników Pielgrzymki Portugalia-Hiszpania 30-lecie AKTU EUROPEJSKIEGO do Więcławic w dn. 13.01.2013r.
Program spotkania:
17:00 MSZA ŚWIĘTA O BŁOGOSŁAWIEŃSTWO W NOWYM ROKU 2013
18:00 SPOTKANIE KOLEŻEŃSKIE W SALI KONFERENCYJNEJ

Król Kurkowy AD 2012 Kazimierz Loranc "Podhalańczyk"
Proboszcz Ks. Ryszard Honkisz
 

Zapisy na zimowe ferie Pełnej Chaty ruszyły!

                                     logo1_spc_docel-male                                  
                                balwan-2013          

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży ?Pełna Chata? przyjmuje zapisy na organizowane w dniach 21-25 styczeń 2013 roku w Więcławicach Starych FERIE ZIMOWE, pod nazwą  ?ZIMOWA PEŁNA CHATA DZIECIOM?.

W programie między innymi:

- Prowadzenie zróżnicowanych zajęć sportowych, tanecznych ? Hip-Hop, muzycznych, teatralnych  i świetlicowych w pomieszczeniach Zespołu Szkół w Więcławicach;

- Wyjazd na narty i sanki zakończone zawodami narciarskimi;

- Wyjazd do Krakowa (cinema-park, ?magiczny kraków? lub Festiwal teatralny ? NCK);

- Kulig i ognisko w lesie z lepieniem bałwana lub wyjazd na łyżwy i do fabryki baniek choinkowych oraz wspólny posiłek;

- Podsumowanie ferii (rywalizacji sportowych oraz gier i zabaw). Wręczenie nagród i okolicznościowych upominków.

Zaczynamy w poniedziałek, 21 stycznia 2013 o godzinie 9:00 w Szkole w Więcławicach.

Więcej…
 

Nagrody dla Proboszcza i Parafii św. Jakuba Apostoła

    amicus-amicus400         

Z przyjemnością, radością i dumą informujemy, iż nagroda Samorządu Województwa Małopolskiego dla Osób Działających na Rzecz Dobra Innych ?Amicus Hominum"?
w kategorii DZIAŁALNOŚĆ FILANTROPIJNA - ?za prawie 30-letnią pełną poświęcenia pracę na rzecz lokalnej społeczności, konsekwentne budowanie i podtrzymywanie lokalnych więzi, organizację licznych inicjatyw kulturalno-sportowych, a także duszpasterską życzliwość i duchowe wsparcie oraz nieustające zaangażowanie w lokalne sprawy" w roku 2012 przypadła:

 

PROBOSZCZOWI NASZEJ PARAFII -

KSIĘDZU RYSZARDOWI HONKISZOWI !!!                 

W finale konkursu ?Kryształy Soli? na najlepszą organizację prowadzącą działalność pożytku publicznego, w kategorii Edukacja i Nauka, wyróżnienie otrzymała również nasza Parafia pw. Św. Jakuba Apostoła w Więcławicach Starych, ?za wychodzenie naprzeciw społecznym potrzebom, upowszechnianie i pielęgnowanie aktywnej i wrażliwej na ludzkie potrzeby postawy, niezwykle prężną współpracę z różnymi środowiskami oraz promocję Małopolski na arenie międzynarodowej, nieoceniony wkład w rozwój infrastruktury lokalnej, szereg przedsięwzięć kulturalno-oświatowych o zasięgu regionalnym, przeprowadzenie inwestycji, które umożliwiły parafii poszerzenie zakresu działalności i pozwoliły na współorganizowanie i inicjowanie przedsięwzięć o charakterze sportowo-rekreacyjno-edukacyjnym?.

Serdecznie gratulujemy zarówno księdzu Ryszardowi jak i całej naszej parafialnej społeczności za tak znaczące wyróżnienia!!! 
Cieszymy się tym bardziej, że wśród wielu rekomendacji zgłoszonych przez Stowarzyszenia i osoby prywatne związane z naszą parafią, jako Stowarzyszenie Pełna Chata mogliśmy się przyczynić  do tego wyboru, wysyłając do konkursu również nasze Rekomendacje.

Mamy nadzieję i ufność, że powyższe nagrody i wyróżnienia dodadzą księdzu Ryszardowi  jak i naszej Parafialnej  Rodzinie dodatkowych sił i chęci do działania na rzecz innych i potrzebujących.

Stowarzyszenie Pełna Chata

www.pelnachata.org.pl

UM_051212_010UM_051212_011UM_051212_015amicus-2amicus-4amicus-5amicus-amicus400
   

Jakubowe Muszelki laureatami gminnego konkursu "Śpiewać i grać każdy może"

5630e73458a81f4a9565f8dc01e538acMiło nam donieść, że w przeprowadzonych w dniu 20 listopada w Michałowicach eliminacjach gminnych do VIII Przeglądu wokalno-instrumentalnego "Śpiewać i grać każdy może", podopieczni naszego Stowarzyszenia zdobyli aż trzy wyróżnienia!!!

W kategorii ?soliści? w grupie wiekowej 8-12 lat, drugie miejsce zajęła Zosia Hinc!
Pierwsze miejsce zajęła była solistka naszego zespołu - Jakubowe Muszelki ? Monika Kusiba, której serdecznie gratulujemy!

W tej samej kategorii solistów, w grupie wiekowej 13-17 lat, drugie miejsce zajął Antek Hinc!! (pierwszego miejsca nie przyznano).

A w kategorii ?zespoły? pierwsze miejsce zdobył zespół? Jakubowe Muszelki!!!

Więcej…
 


Strona 138 z 139