payday loans

Zapisy na zimowe ferie Pełnej Chaty ruszyły!

                                     logo1_spc_docel-male                                  
                                balwan-2013          

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży ?Pełna Chata? przyjmuje zapisy na organizowane w dniach 21-25 styczeń 2013 roku w Więcławicach Starych FERIE ZIMOWE, pod nazwą  ?ZIMOWA PEŁNA CHATA DZIECIOM?.

W programie między innymi:

- Prowadzenie zróżnicowanych zajęć sportowych, tanecznych ? Hip-Hop, muzycznych, teatralnych  i świetlicowych w pomieszczeniach Zespołu Szkół w Więcławicach;

- Wyjazd na narty i sanki zakończone zawodami narciarskimi;

- Wyjazd do Krakowa (cinema-park, ?magiczny kraków? lub Festiwal teatralny ? NCK);

- Kulig i ognisko w lesie z lepieniem bałwana lub wyjazd na łyżwy i do fabryki baniek choinkowych oraz wspólny posiłek;

- Podsumowanie ferii (rywalizacji sportowych oraz gier i zabaw). Wręczenie nagród i okolicznościowych upominków.

Zaczynamy w poniedziałek, 21 stycznia 2013 o godzinie 9:00 w Szkole w Więcławicach.

Więcej…
 

Nagrody dla Proboszcza i Parafii św. Jakuba Apostoła

    amicus-amicus400         

Z przyjemnością, radością i dumą informujemy, iż nagroda Samorządu Województwa Małopolskiego dla Osób Działających na Rzecz Dobra Innych ?Amicus Hominum"?
w kategorii DZIAŁALNOŚĆ FILANTROPIJNA - ?za prawie 30-letnią pełną poświęcenia pracę na rzecz lokalnej społeczności, konsekwentne budowanie i podtrzymywanie lokalnych więzi, organizację licznych inicjatyw kulturalno-sportowych, a także duszpasterską życzliwość i duchowe wsparcie oraz nieustające zaangażowanie w lokalne sprawy" w roku 2012 przypadła:

 

PROBOSZCZOWI NASZEJ PARAFII -

KSIĘDZU RYSZARDOWI HONKISZOWI !!!                 

W finale konkursu ?Kryształy Soli? na najlepszą organizację prowadzącą działalność pożytku publicznego, w kategorii Edukacja i Nauka, wyróżnienie otrzymała również nasza Parafia pw. Św. Jakuba Apostoła w Więcławicach Starych, ?za wychodzenie naprzeciw społecznym potrzebom, upowszechnianie i pielęgnowanie aktywnej i wrażliwej na ludzkie potrzeby postawy, niezwykle prężną współpracę z różnymi środowiskami oraz promocję Małopolski na arenie międzynarodowej, nieoceniony wkład w rozwój infrastruktury lokalnej, szereg przedsięwzięć kulturalno-oświatowych o zasięgu regionalnym, przeprowadzenie inwestycji, które umożliwiły parafii poszerzenie zakresu działalności i pozwoliły na współorganizowanie i inicjowanie przedsięwzięć o charakterze sportowo-rekreacyjno-edukacyjnym?.

Serdecznie gratulujemy zarówno księdzu Ryszardowi jak i całej naszej parafialnej społeczności za tak znaczące wyróżnienia!!! 
Cieszymy się tym bardziej, że wśród wielu rekomendacji zgłoszonych przez Stowarzyszenia i osoby prywatne związane z naszą parafią, jako Stowarzyszenie Pełna Chata mogliśmy się przyczynić  do tego wyboru, wysyłając do konkursu również nasze Rekomendacje.

Mamy nadzieję i ufność, że powyższe nagrody i wyróżnienia dodadzą księdzu Ryszardowi  jak i naszej Parafialnej  Rodzinie dodatkowych sił i chęci do działania na rzecz innych i potrzebujących.

Stowarzyszenie Pełna Chata

www.pelnachata.org.pl

UM_051212_010UM_051212_011UM_051212_015amicus-2amicus-4amicus-5amicus-amicus400
   

Jakubowe Muszelki laureatami gminnego konkursu "Śpiewać i grać każdy może"

5630e73458a81f4a9565f8dc01e538acMiło nam donieść, że w przeprowadzonych w dniu 20 listopada w Michałowicach eliminacjach gminnych do VIII Przeglądu wokalno-instrumentalnego "Śpiewać i grać każdy może", podopieczni naszego Stowarzyszenia zdobyli aż trzy wyróżnienia!!!

W kategorii ?soliści? w grupie wiekowej 8-12 lat, drugie miejsce zajęła Zosia Hinc!
Pierwsze miejsce zajęła była solistka naszego zespołu - Jakubowe Muszelki ? Monika Kusiba, której serdecznie gratulujemy!

W tej samej kategorii solistów, w grupie wiekowej 13-17 lat, drugie miejsce zajął Antek Hinc!! (pierwszego miejsca nie przyznano).

A w kategorii ?zespoły? pierwsze miejsce zdobył zespół? Jakubowe Muszelki!!!

Więcej…
 

Jakubowe wędrowanie z Pełną Chatą - relacja

Jakubowym Piechurom niestraszna poranna, jesienna mgła! Tak jak zapowiadaliśmy, 13 października Stowarzyszenie ?Pełna Chata? zorganizowało wędrowanie Jakubowym szlakiem. Tym razem więcej było zwolenników dwóch kółek niż wędrowania na własnych nogach, ale w sumie ? mogło nas być więcej ?

Ale nie w ilości siła. Cool Uśmiech naszych młodych wędrowników szybko rozgonił poranne mgły i mogliśmy się cieszyć prawdziwym błogosławieństwem św. Jakuba! Zresztą ? sami popatrzcie na załączone zdjęcia jak nam było dobrze!

piechur_IMG_6267piechur_IMG_6270piechur_IMG_6278piechur_IMG_6285piechur_IMG_6290piechur_polisa 2 001piechur_polisa 2 014piechur_polisa 2 022piechur_polisa 2 025piechur_polisa 2 032piechur_polisa 2 036piechur_polisa 2 047piechur_polisa 2 051piechur_polisa 2 057piechur_polisa 2 063piechur_polisa 2 068

 

Jakubowe wędrowanie

piechur    Stowarzyszenie Pełna Chata zaprasza w najbliższą sobotę, 13 października na pieszą oraz rowerową wyprawę Jakubowym Szlakiem, pn. Jakubowy Piechur.  

Ruszamy o godz. 9:00 spod kościoła w Więcławicach, a miejscem docelowym jest Polana w lesie Goszczańskim, gdzie planujemy ognisko oraz wspólną zabawę na świeżym powietrzu. Rowerzyści obowiązkowo w kaskach! Uczestnicy zabierają ze sobą kiełbaskę na ognisko, odpowiedni ubiór na wędrówkę oraz dobry humor!

W razie mocno deszczowej pogody imprezę przesuwamy na kolejną sobotę.

P.S. Zespół Jakubowe Muszelki, po wakacyjnej przerwie,  zagra i zaśpiewa w najbliższą oraz w następną niedzielę na Mszy św. o godz. 11:00.

Zapraszamy!

Cool

 
Więcej artykułów…


Strona 137 z 138