payday loans

VII etap niedzielnego pielgrzymowania

W VII etapie ?Niedzielnego pielgrzymowania Małopolską Drogą św. Jakuba? wzięło udział 62 pielgrzymów. Pątnicy pokonali 21-kilometrowy odcinek Camino de Santiago z Niegardowa do sanktuarium św. Jakuba w Więcławicach Starych. Była to pierwsza zorganizowana pielgrzymka Małopolskim Szlakiem św. Jakuba do najmłodszego sanktuarium św. Jakuba w Polsce ? erygowanego 5 września 2013 r. przez ks. kard. Stanisława Dziwisza. Już dzisiaj zapraszamy na ostatni w tym roku etap niedzielnych pielgrzymek Drogą św. Jakuba, który rozpoczniemy 20 października 2013 r. od Mszy św. sprawowanej w sanktuarium w Więcławicach Starych o godz. 7:50.

 

Franciszek Mróz ? Prezes Bractwa św. Jakuba w Więcławicach Starych

VII etap 2013 09 22

VII etap 2013 09 22 2

Więcej…
   

I Małopolski Bieg Drogą św. Jakuba

I Małopolski Bieg Drogą św. Jakuba organizowany przez Bractwo św. Jakuba z Więcławic Starych odbył się 14.09.2013r. w ramach Pikniku Ziemniaczanego. Patronat medialny nad imprezą objęli: Radio Plus, Droga i Niedziela. Słoneczna aura oraz interesujące nagrody ufundowane przez firmy: Bikershop oraz Pharma CF z Niepołomic sprawiły, że frekwencja - jak na pierwszy z cyklu bieg - była zaskakująco wysoka. W zawodach wzięło udział 64 uczestników. Przyjechali biegacze z wielu miast Polski: Warszawy, Zabrza, Gliwic, Myślenic. Najmłodszy uczestnik imprezy miał 9, a najstarszy 63 lata.
Pierwsze miejsce w dystansie na 12,5 km zajął Artur Kern (46.40), wygrywając rower górski, na drugiej pozycji uplasował się Tadeusz Maj (47,17). Trzecie miejsce należało do Kamila Krawczyka (50.00). Na dystansie 7 km zwycięskie miejsca zajęli kolejno: Schab Krzysztof (28.55), Piwowarczyk Dominik 29.21 i Nowicki Marcin (36.23).
Bieg udało się zorganizować przy ogromnym wsparciu kustosza Sanktuarium św. Jakuba w Więcławicach Starych ? ks. R. Honkisza oraz prezesa Bractwa św. Jakuba ? F. Mroza. Do pomocy włączyła się społeczność lokalna ? Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Pełna Chata", które zorganizowało zawody biegowe dla dzieci; Ochotnicza Straż Pożarna, lektorzy z parafii św. Jakuba z Więcławic, a także p. Beata Kuczmańska nauczycielka z ZS w Michałowicach wraz z uczniami. Spragnionym biegaczom wodę Małpolankę, ufundowaną przez właściciela marki - p. Marka Thiera, podawali harcerze ze szczepu Wigry z Krakowa pod opieką p. Karoliny Talik.
Z relacji uczestników wynika, że trasa biegu i atmosfera zawodów podobała się. Mamy nadzieję, że wszyscy wrócą do nas za rok!

Współorganizatorka I Małopolskiego Biegu Drogą św. Jakub
Iwona Bińczycka Kolacz

Wyniki biegu - kliknij  [tutaj]

14.09.13 I M Bieg  49

14.09.13 I M Bieg  52

Więcej…
 

Światowe Spotkanie Bractw i Stowarzyszeń św. Jakuba

W dniach 5-8 września 2013 roku w Krakowie i Więcławicach Starych odbyło się wyjątkowe wydarzenie gromadzące miłośników Camino de Santiago z całej kuli ziemskiej - Światowe Spotkanie Bractw i Stowarzyszeń św. Jakuba. W jego program wpisana była VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa ?1200 lat pielgrzymek do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela?.
Zdarzeniu, poświęconemu genezie i funkcjonowaniu Drogi św. Jakuba oraz wspieraniu idei pielgrzymowania najważniejszym szlakiem pielgrzymkowym chrześcijańskiej Europy, towarzyszyły prezentacje polskich i zagranicznych stowarzyszeń, wykłady i pokazy filmowe. W ramach imprezy uczestnicy zwiedzili Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz Bł. Jana Pawła II, Wawel oraz Kopalnię Soli w Wieliczce, przemierzyli także fragment Małopolskiej Drogi św. Jakuba.
Pielgrzymi wyruszając z Polanowic, dotarli do kościoła św. Jakuba w Więcławicach Starych, gdzie odbyła się uroczysta msza święta. W jej trakcie biskup Grzegorz Ryś odczytał dekret kardynała Stanisława Dziwisz, ustanawiający kościół w Więcławicach Sanktuarium Diecezjalnym św. Jakuba.
Bractwo św. Jakuba w Wiecławicach Starych, które było organizatorem Światowego Spotkania Bractw i Stowarzyszeń św. Jakuba, zostało agregowane do Arcybractwa św. Jakuba w Santiago de Compostela.
Patronatem honorowym imprezę objęli: ks. kard. Stanisław Dziwisz ? Metropolita Krakowski, ks. abp Julián Barrio Barrio ? Metropolita Santiago de Compostela, J. Eks. Agustín Nú?ez Martínez ? Ambasador Królestwa Hiszpanii w Polsce, prof. dr hab. Jacek Majchrowski ? Prezydent Miasta Krakowa oraz wiele innych znamienitych postaci.
Warto dodać, że spotkanie bractw św. Jakuba cieszyło się ogromnym zainteresowaniem ze strony uczestników ? napłynęło ponad 90 zgłoszeń z Polski i 46 z szesnastu państw świata.

Iwona Bińczycka-Kołacz

05.09.2013 Otwarcie konf 4

05.09.2013 Otwarcie konf 1

Więcej…
   

I Małopolski Bieg Drogą św. Jakuba

I Małopolski Bieg Drogą św. Jakuba

Na camino dzieją się rzeczy niezwykłe, dlatego Jakubowy Szlak przyciąga coraz większe rzesze miłośników! Dnia 14 września 2013r. można będzie poczuć nietypową namiastkę podróży do Santiago de Compostela na Małopolskim odcinku Drogi św. Jakuba. Zamiast tradycyjnie pielgrzymować, tym razem pobiegniemy! Na wyjątkową imprezę zaprasza Bractwo św. Jakuba w Więcławicach Starych. I Małopolski Bieg Drogą św. Jakuba o Puchar Przewodniczącego Sejmiku Województwa Małopolskiego rozpocznie się o godz. 12.00 w Ogrodach Parafialnych Więcławic Starych. W dniu zawodów istnieje możliwość zgłoszenia udziału do godz. 11. Biegnąc na dystansie 12, 5 lub 7 km, będzie można wygrać rower, puchary, kosmetyki dla sportowców oraz statuetki św. Jakuba. Każdy uczestnik biegu otrzyma medal w kształcie muszli św. Jakuba. O godz. 11.00 na boisku w Więcławicach Starych Stowarzyszenie na Recz Rozwoju Dzieci i Młodzieży ?Pełna Chata? zorganizuje bezpłatne zawody dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Regulamin biegu dostępny na stronie: www.swjakub.pl. Adres mailowy:   Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Serdecznie zapraszamy nie tylko wytrawnych biegaczy!

Z pozdrowieniem " Buen camino"

Iwona Bińczycka-Kołacz

I Bieg Droga

By zarejestrować się na bieg wystarczy zapoznać się z regulaminem i wypełnić formularz zgłoszeniowy.

REGULAMIN [POBIERZ]

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY [POBIERZ]

 

 


Strona 112 z 119