payday loans
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 26. Niedziela Zwykła

Uważanie się za chrześcijanina nie zapewnia nam automatycznie zbawienia. Potrzeba nawrócenia, głębokiej przemiany serca. Nie wystarczy mówić, że się wierzy w Boga, jeśli nie przekłada się to na codzienne życie. Nie deklaracje ale wewnętrzna postawa ma kluczowe znaczenie w drodze do Boga. W Ewangelii słyszymy o dwóch synach, którzy w różny sposób reagują na polecenie ojca. Która z postaw synów jest bliższa mojego stosunku do Boga?

Dziś przeżywamy w naszej wspólnocie wyjątkowe wydarzenie, jakim jest kanoniczna wizyta ks. Biskupa Jana Zająca, który przybywa by ubogacić nas Słowem Bożym i Apostolskim Błogosławieństwem, otwórzmy szeroka serca na działanie łaski Bożej i starajmy się aktywnie uczestniczyć w tym radosnym spotkaniu z naszym Pasterzem.

Więcej…
 

Wręczenie dyplomów Stypendystom Funduszu Św. Jakuba

W niedzielę 24 września w Sanktuarium św. Jakuba już po raz drugi w historii zostały wręczone dyplomy Stypendystom:
Amelii Kmicie, Klaudii Kusia, Kamili Morawskiej, Janowi Mlynkowi, Piotrowi Nowakowi i Szymonowi Wiszniewskiemu.

Laureatom gratulujemy!

Galeria dostępna poniżej.

Więcej…
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 25. Niedziela Zwykła

Często porównujemy się z innymi: ktoś ma więcej, lepiej itd. Stąd już nie trudno o zazdrość, rozżalenie i narzekanie. A przecież Każdy z nas ma swoją drogę i wszystko, czego potrzebuje aby osiągnąć zbawienie. Wskazówką dla każdego z nas jest wołanie proroka Izajasza: „Szukajcie Pana, gdy się pozwala znaleźć, wzywajcie Go, dopóki jest blisko!”.

Więcej…
   

Ogłoszenia duszpasterskie - 24. Niedziela Zwykła

Dzisiaj w Ewangelii słyszymy o bardzo ważnym aspekcie miłości, jakim jest przebaczenie. Jezus mówi, że jeżeli z serca nie wybaczymy osobie, która nas skrzywdziła, to i nam Bóg nie wybaczy. Czasem może nam być trudno, wręcz niewyobrażalnie, wybaczyć danej osobie to, co zrobiła. Oddajmy Bogu te wszystkie osoby i sytuacje, które są trudne. Prośmy, aby Ten który okazuje nam miłosierdzie, uczynił nasze serca wolnymi.

Więcej…
 


Strona 11 z 69