payday loans

Ogłoszenia duszpasterskie - 20. Niedziela Zwykła

Należymy do Kościoła – powszechnej rodziny zbawionych. Kościół najpełniej objawia się, gdy zgromadzeni na Eucharystii jednym sercem wyznają wiarę i uwielbiają Boga. Nasze dzisiejsze zgromadzenie wokół Chrystusa niech uświadomi każdemu z nas łączność z wielką rzeszą ludzi na całej ziemi, którzy jak my składają dziś ofiarę i chwalą Boga. Jesteśmy małą cząstką wielkiej Rodziny Kościoła, wielkiej Rodziny Boga.

Więcej…
 

Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski

We wtorek dnia 4 sierpnia br. cały świat obiegły wstrząsające relacje z Bejrutu, w którym doszło do potężnej eksplozji materiałów wybuchowych. Wydarzenie okazało się tragiczne w skutkach, a skala zniszczeń – porażająca. 150 ofiar śmiertelnych (a liczba ciągle wzrasta), ponad 5 tys. rannych i szkody materialne opiewające na miliardy dolarów.

Więcej…
 

Komunikat Kurii Krakowskiej

Ponieważ w dniu 15 sierpnia 2020 roku przypada 100. rocznica Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą, w Diecezji Warszawsko-Praskiej podjęto modlitewną nowennę na wzór tej, która była odprawiana w stolicy w sierpniu 1920 roku. W jej programie przewidziana została adoracja Najświętszego Sakramentu w nocy z 14 na 15 sierpnia br. w intencjach Ojczyzny.

Więcej…
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 19. Niedziela Zwykła

Żyjemy w świecie zabieganym i hałaśliwym. Wśród burz i niepokojów współczesnego życia potrzeba nam chwili ciszy, modlitwy i refleksji. Każda Eucharystia jest dla nas oddechem wiary i pomocą do bezpośredniego kontaktu z Bogiem.Bóg przemawia w ciszy serca, dlatego starajmy się często zatrzymać w chwili ciszy, by usłyszeć Boży głos.

Więcej…
 

40 Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Krakowskiej na Jasną Górę

Czcigodny Księże Proboszczu

W tym roku z Krakowa i innych miejscowości naszej archidiecezji wyruszy do Matki Bożej Częstochowskiej Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Krakowska. W jej skład wchodzi też nasza V Wspólnota - Mszańsko - Myślenicko - Gdowsko - Niepołomicka.

Przemierzając trasę pielgrzymki korzystamy z dobroci i gościnności bardzo wielu ludzi.

Rozumiem trudny czas pandemii jaki panuje w naszym kraju, jednak ośmielam się uprzejmie prosić o przyjęcie naszej pielgrzymki, 150 Osób - na nocleg w parafii Więcławice. Prosimy o udostępnienie terenów zielonych abyśmy mogli rozbić namioty, prosimy także o skierowanie prośby do parafian, aby jeśli się nie obawiają przyjęli jednego pielgrzyma w jednym domu. Liczymy też na możliwość noclegu w szkole. Ze swojej strony obiecujemy zachować wszelkie przepisy sanitarne.

Za okazaną życzliwość i dobre serce odwdzięczymy się naszą modlitwą w drodze na Jasną Górę.

Do Więcławic - przyjdziemy 06.08.2020r. /w czwartek/ ok. godz. 17.00.

Księży i Sióstr zakonnych oraz kleryków będzie ok. 10 Osób.

Następnego dnia 07.08.2020r. /w piątek/ o 9.00 pragniemy odprawić Mszę Świętą w kościele parafialnym i ruszyć dalej do Iwanowic.

Dziękujemy za serdeczne przyjęcie. Bóg zapłać!

Ks. Tomasz Stec

 

Ogłoszenia duszpasterskie - 18. Niedziela Zwykła

Tylko Jezus Chrystus może dać pokarm, który nie ginie, który zaspokaja wszelkie głody ludzkiego serca. On dziś woła: „Wszyscy spragnieni, przyjdźcie”. Odpowiedzmy na Jego zaproszenie, bo tylko On zna nasze ukryte pragnienia i może je zaspokoić. W dniu dzisiejszym w kościołach parafialnych można zyskać odpust PORCJUNKULI.

Więcej…
 


Strona 11 z 119