payday loans

Ogłoszenia duszpasterskie - 4. Niedziela Wieliego Postu

Nasz Bóg jest dobry. Stajemy przed Nim jako grzesznicy, którzy nieraz upadli i zbłądzili. Bóg nasz najlepszy Ojciec, nie odrzucił tego, kto z wiarą i ufnością zwraca się do Niego, o czym słyszymy dzisiaj w przypowieści. Pojednanie z Bogiem to nasze najlepsze przygotowanie do zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Sprzyja temu wyjątkowa okazja jaką są Rekolekcje Wielkopostne, które dziś rozpoczynamy. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej Ojca Pawła Gomulaka ze zgromadzenia Księży Oblatów. Wszystkich parafian zachęcamy i zapraszamy do skorzystania z rekolekcji.

Więcej…
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 3. Niedziela Wielkiego Postu

W dzisiejszej Ewangelii słyszy wezwanie do nawrócenia. To jest nasze zadanie na Wielki Post i na całe życie. Jeszcze nie jest za późno, żeby zwrócić się do Boga i przeżywać rzeczywistość w odniesieniu do Jego dobroci i miłości. Codzienne radości, ale i także cierpienia i upadki, powierzajmy Bożemu miłosierdziu podczas Mszy św. i podejmowanych przez nas praktyk wielkopostnych.

Więcej…
 

Komunikat Policji

Uwaga na oszustów działających metodą "na wnuczka" i "na policjanta"

Pomimo licznych apeli i akcji profilaktycznych mających na celu ostrzeżenie przed oszustami, Policja  nadal odnotowuje przypadki przekazywania przestępcom przez starsze osoby swoich oszczędności.

Jak działają oszuści ? Poniżej kilka najbardziej charakterystycznych i powtarzających się metod ich „pracy”.

Przestępcy działający metodą „na wnuczka”, „na policjanta" lub „pracownika instytucji pomocowych” oszukują głównie osoby starsze. Wyłudzają pieniądze, kosztowności, które często stanowią dorobek całego życia. Niespodziewane telefony od osób podających się za policjantów, czy dawno niewidzianych członków rodziny nie muszą zakończyć się finansową porażką. Musimy tylko przestrzegać kilku podstawowych zasad:

  • jeśli nie masz całkowitej pewności, kto do Ciebie dzwoni, nie podejmuj rozmowy i nie przekazuj żadnych informacji o sobie,
  • w żadnym wypadku nie ulegaj telefonicznej prośbie o natychmiastową pożyczkę i nie przekazuj pieniędzy,
  • jeśli chcesz przekazać komuś swoje pieniądze to zadzwoń do tej osoby, na znany Ci numer telefonu i potwierdź informację o rzekomej pożyczce,
  • Policjant nigdy nie zadzwoni z informacją o prowadzonej akcji i nie poprosi Cię o branie w niej udziału.
  • Policja nigdy nie poprosi Cię o przekazanie komuś pieniędzy, przelanie ich na konto, pozostawienie w jakimś miejscu czy też wyrzucenie kosztowności przez okno!

Jeżeli Tobie zdarzy się podobna sytuacja NATYCHMIAST zadzwoń pod nr 112 i powiadom o tym POLICJĘ!

Tylko szybka reakcja może doprowadzić do zatrzymania oszustów.

 

Ogłoszenia duszpasterskie - 2. Niedziela Wielkiego Postu

Jezus na Górze Tabor przemienił się wobec uczniów, aby zobaczyli Jego chwałę, przed czekającą Go męką. Niech nasz udział we Mszy św. będzie wejściem na górę, by spotkać się z Bogiem i cieszyć się z Jego obecności. W ciężkich sytuacjach, których doświadczamy w naszej codzienności, spójrzmy z wiarą i ufnością na Chrystusa i pamiętajmy, że nasza ojczyzna jest w niebie, o czym przypomniał nam dziś św. Paweł.

Więcej…
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 1. Niedziela Wielkiego Postu

Rozpoczęliśmy Wielki Post. Przed nami czas pogłębionej modlitwy i pokuty, który ma nam pomóc w nawróceniu. Wielki Post jest dla nas szansą zwrócenia większej uwagi na rzeczywistość duchową i spojrzenia na życie nie tylko z perspektywy ziemskich potrzeb. Dziś Pan Jezus mówi do nas „Nie samym chlebem żyje człowiek” - Niech te słowa Chrystusa pomogą nam dobrze przeżyć ten ważny okres na drodze naszego zbawienia.

Więcej…
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 8. Niedziela Zwykła

Przychodzimy na Mszę św. spotkać się z Bogiem, podziękować Mu za Jego miłość i opiekę. Słuchamy również Bożego nauczania. Jezus dziś mówi:”Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?”. Zamiast koncentrować się na słabościach innych spójrzmy najpierw na siebie i zacznijmy nawrócenie od siebie. Stańmy w prawdzie przed Bogiem, wyznając Mu nasze winy i prośmy o Jego błogosławieństwo, abyśmy wydali dobre owoce w codziennym życiu.

Więcej…
 


Strona 11 z 92