payday loans

Otwarcie Drzwi Świętych katedry w Santiago de Compostela

31 grudnia będzie dniem otwarcia Drzwi Świętych katedry w Santiago de Compostela, którym to aktem zainaugurowany zostanie oficjalnie Rok Święty Jakubowy 2021 (Xacobeo 2021)

Więcej…
 

Ogłoszenia duszpasterskie - Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa

Maryja, Józef i Niemowle złożone w żłobie - a przed nimi życie, które jest tajemnicą – Święta Rodzina. W niej Jezus wzrastał w latach i mądrości. W niej Bóg daje nam wzór życia i świętości, lekcję szacunku i miłości. Maryja i Józef dali się prowadzić słowu Boga i Jego miłości. I my, na naszej drodze życia, pozwólmy się prowadzić słowu Boga i Jego miłości.

Więcej…
   

Życzenia - Boże Narodzenie 2020

Drodzy Bracia i Siostry
Kochani Parafianie!

Dziękując Bożej opatrzności, że Pan Jezus rodzi się w naszych sercach i pozwala przeżyć kolejną rocznicę swego narodzenia życzymy, aby narodzony w ubóstwie Zbawiciel w tych trudnych czasach, uczył nas na co dzień dobroci i wrażliwości oraz radości i wzajemnej miłości.

Niech w każdej rodzinie panuje miłość, zgoda, zdrowie, serdeczność, wzajemny szacunek i mocna wiara oparta na Ewangelii.

Niech Maryja, tak jak troskliwie obejmowała małego Jezusa, otoczy swoją przemożną opieką każdego z Was, a szczególnie tych, którzy doświadczyli pandemii i zmagają się z i jej skutkami.

Niech św. Józef wyprasza Wam łaskę świętości i siłę do odpowiadania miłością na wielką miłość Boga.

W Nowym Roku, niech Bóg błogosławi każdej rodzinie, serca napełni nadzieją i uwolni wszystkich od leków i niepokoju.

Obejmujemy Was wszystkich naszą miłością i naszą modlitwą.

Ks. Ryszard Honkisz – proboszcz
Ks. Mirosław Cupek – wikariusz
Ks. Wacław Kossowski - senior

W te szczególne Święta obejmujemy także naszą modlitwą i życzeniami wszystkich wyznawców innych religii i niewierzących mieszkańców naszej parafii. Życzymy zdrowia, szczęści, realizacji życiowych planów, spełnienia wszelkich doczesnych pragnień oraz prawdziwego szczęścia teraz i w wieczności.

 

Ogłoszenia duszpasterskie - 4. Niedziela Adwentu

Zgromadzeni we wspólnocie ołtarza, oczekujemy na narodzenie Zbawiciela. Poprzez Eucharystię stajemy się uczestnikami Bożych obietnic – błogosławieństwa i dóbr duchowych przyobiecanych Dawidowi. Prośmy Boga, abyśmy na wzór Maryi, pokornej służebnicy Pańskiej, byli zdolni przyjąć do naszych serc Jezusa, Syna Najwyższego.

Więcej…
 

Program Rządowy Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w "Kwitnącej"

Informujemy, iż Specjalistyczny Ośrodek Rehabilitacji „Kwitnąca” w Zagórzycach Dworskich, w rozstrzygnięciu konkursu prowadzonym przez NFZ, został wybrany do realizacji Rządowego Programu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Kto może wziąć udział

Osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu lekkim lub umiarkowanym powyżej 16 roku życia.

Czas trwania Programu Rehabilitacji

Ilość dni rehabilitacji: 10 dni.

Czy wystarczy tylko orzeczenie?

TAK!- wystarczy Orzeczenie o Niepełnosprawności w stopniu lekkim lub umiarkowanym. Nie jest potrzebne skierowanie od lekarza.

Czy rehabilitacja jest bezpłatna?

TAK! - Rehabilitacja jest dla pacjenta bezpłatna.

Czy każdy niepełnosprawny może skorzystać z oferty?

Ilość miejsc jest ograniczona.

Jak mogę zarezerwować rehabilitację?

Rehabilitację można już rezerwować dzwoniąc pod nr 12 6398551.

 


Strona 2 z 116