payday loans

Ogłoszenia duszpasterskie - 4. Niedziela Adwentu

Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje niezwykłe spotkanie i kieruje naszą uwagę na rozpoznanie przychodzącego Chrystusa. Radosny okrzyk Elżbiety stanowi dla nas zaproszenie, abyśmy otworzyli oczy serca, rozpoznali przychodzącego Boga i przygotowali nasze serca na nadchodzące święta Narodzenia Pańskiego.

Więcej…
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 3. Niedziela Adwentu

Trzecia Niedziela Adwentu kieruje naszą uwagę na temat radości. Jednocześnie słowami Jana Chrzciciela przypomina o konieczności nawrócenia. Z wiarą oczekując świąt Narodzenia Pańskiego, pomyślmy o naszym zbawieniu, odrzucając grzech i wybierając drogi sprawiedliwości oraz miłości.

Więcej…
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 2. Niedziela Adwentu

Przeżywając Adwent, kierujemy naszą uwagę na powtórne przyjście Pana Jezusa. W dzisiejszej Ewangelii Jan Chrzciciel przypomniał nam, że przygotowanie dróg i prostowanie ścieżek naszego życia to zdanie ciągle aktualne. Uczmy się z pokorą przyjmować Chrystusa i z odwagą odpowiadać na Jego wezwanie.

Więcej…
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 1. Niedziela Adwentu

W pierwszą niedzielę Adwentu słyszymy słowa Jezusa, który mówi do nas „Nabierzcie ducha i ponieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie”. Eucharystia, w której uczestniczymy, to szczyt modlitwy i przestrzeń, w której uwrażliwiamy serce na Jego obecność. Pozwólmy Panu Bogu, by nas przeniknął, obdarzył duchową czujnością i uzdolnił do odczytywania Jego znaków w codzienności.

Więcej…
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 34. Niedziela Zwykła

Patrzymy dziś na Jezusa jako Króla Wszechświata. Istotą Jego panowania jest miłość, którą zostawił nam w sakramencie Eucharystii. Uczestnicząc we Mszy św. i przyjmując ciało Króla, pozwalam, by kulminacyjny punkt historii objawił się we mnie.

Więcej…
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 33. Niedziela Zwykła

Nasze życie w najlepszych jego latach jest poświęcone pracy zawodowej. Pracujemy, aby żyć, a żyjemy, aby pracować. Praca jest równocześnie ciężarem i radością. Dopiero w innym, nowym życiu u Boga, będzie nam dana pełnia, która we wszystkim nas uszczęśliwi.

Więcej…
 


Strona 2 z 129