payday loans

Figura św. Jakuba w Centrum Jana Pawła II

Dnia 26 lipca ks. proboszcz Ryszard Honkisz i dr Franciszek Mróz przy obecności licznej grupy członków Bractwa św. Jakuba odsłonili figurę św. Jakuba w budowanej z inicjatywy parafii w Więcławicach i Bractwa kaplicy w Centrum Jana Pawła II.

Prace w kaplicy postępują w szybkim tempie, stąd też pragniemy zwrócić się z serdeczną prośbą do wszystkich czcicieli św. Jakuba o wsparcie naszej inicjatywy. Każda, nawet najdrobniejsza ofiara pomoże zwieńczyć nasz cel – stworzyć miejsce pielgrzymkowe, do którego wędrować będą pątnicy z całego świata.

Wpłat można dokonać bezpośrednio na stronie www.santiagokrakow.pl lub tradycyjnie na konto.

Dane do przelewów:

Bractwo św. Jakuba Ap.

w Więcławicach Starych

Więcławice Stare 20, 32-091 Michałowice

Polska

Numer konta:

26 85890006 0180 0550 5627 0004

Z dopiskiem: Darowizna na cele kultu religijnego. Budowa kaplicy św. Jakuba

Darczyńcy objęci będą modlitwą podczas Mszy św. ku czci św. Jakuba w Diecezjalnym Sanktuarium w Więcławicach. Nazwiska wszystkich darczyńców zostaną umieszczone w księdze pamiątkowej. Osoby, grupy, stowarzyszenia, które zechcą ofiarować 5 tysięcy złotych zostaną trwale upamiętnione na kamiennej tabliczce we wnętrzu kaplicy. Można również ufundować poszczególne elementy kaplicy, np. ołtarz, figurę św. Jakuba.

Szczegółowe informacje na stronie www.santiagokrakow.pl

Figura sw. Jakuba 2

Figura sw. Jakuba 3

Więcej…
 

25 lipca w Parafii św. Jakuba

Dnia 25 lipca odbyła się w naszym kościele uroczysta Msza św. ku czci patrona parafii - św. Jakuba Ap. Mszę koncelebrowali: proboszcz ks. Ryszard Honkisz, ks. Józef Litwa oraz ks. Piotr Mróz OFM. Do grona Bractwa św. Jakuba przyjęto nowych członków. Po nabożeństwie odbyło się spotkanie z prof. Reinhardem Kulessą, który opowiedział o swoim Camino.

24 lipca 2014 14

Więcej…
       

Zapisy na tygodniowe letnie ferie z Pełną Chatą

Jak co roku Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Pełna Chata" organizuje półkolonie dla dzieci i młodzieży z naszej okolicy!

W tym roku termin naszych ferii przypada w dniach 25-29 sierpień. 

Chcielibyśmy zabrać naszych podopiecznych do Pustyni Błędowskiej, gdzie we współpracy z naszymi przyjaciółmi ze Stowarzyszenia Polska Sahara poznamy kulturę ludzi Sahary!

Planujemy tradycyjnie wyprawę rowerową, a może nawet i dwie! Jedną do uroczego miejsca, gdzie będziemy mogli pojeździć na koniach, a drugą do Woli Więcławskiej, gdzie poznamy sztukę poruszania się przy pomocy mapy i busoli, czyli zrobimy pierwszy krok w kierunku umiejętności biegania na orientację!

Z pewnością, w ramach odpoczynku po tych wyprawach, wybierzemy się też na wycieczkę autokarową - może do kina, a może na do kina i na basen? :)

Jak co roku atrakcji nie powinno zabraknąć!

Zapraszamy rodziców do zapisów swoich pociech od 6 roku życia.

Dodatkowe informacje i zapisy pod numerem telefonu 603-923-123.

Życzymy wszystkim dobrych, radosnych i bezpiecznych wakacji!

Do zobaczenia!

lato-IMG 0924

 


Strona 97 z 107