payday loans

IV Małopolski Bieg Drogą św. Jakuba

Dnia 17 września 2016 r. Bractwo św. Jakuba zaprasza do Więcławic na IV MAŁOPOLSKI BIEG DROGĄ ŚW. JAKUBA. Ambasadorem biegu jest znany polski lekkoatleta - Grzegorz Sudoł, patronat nad biegiem objął wójt gminy Michałowice – Antoni Rumian.

Małopolski Bieg Drogą św. Jakuba to pełna emocji namiastka „Camino”. Malownicze trasy Małopolskiego Biegu Drogą św. Jakuba pokrywają się częściowo z małopolskim odcinkiem

Camino de Santiago. Dostosowane są do możliwości bardziejnwytrawnych i początkujących biegaczy i wynoszą kolejno - 12, 5 i 7,5 km. Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Dzieci i

Młodzieży „Pełna Chata” zorganizuje zawody dla najmłodszych. Przewidziano kącik zabaw dla dzieci.

Z roku na rok Bieg Drogą św. Jakuba rozwija swoje skrzydła i przyciąga do Więcławic sporą ilość biegaczy z różnych zakątków Polski, a nawet świata (podczas trzeciej edycji biegu gościliśmy zawodników z Ukrainy).

Uczestnicy biegu otrzymają medal wz emblematem muszli i podkoszulek z logo "Małopolska Droga św. Jakuba". Posiłkiem regeneracyjnym będzie, tradycyjnie już, pyszny bigos! W tym roku startujemy z nową profesjonalną firmą mierzącą czas!

Czeka wiele nagród, dodatkowych atrakcji (pokazy, koncerty), przyjaznych ludzi. Piękne widoki na trasie, urozmaicenie terenu to kolejne atuty imprezy. Trzeba jeszcze kogoś przekonywać? Bądźcie z nami 17 września!

UWAGA: Zwycięzcy poprzedniej edycji biegu (kategoria open i wiekowa), którzy zapiszą się na bieg do 15 maja nie uiszczają opłaty startowej!

Zapisy:

http://www.pomiar-czasu.pl/zawody.php?nr=z160917

Szczegóły na stronie:

Strona:

http://biegdrogaswjakuba.pl

FB:

https://pl-pl.facebook.com/Bieg.Droga.sw.Jakuba

Mail:

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zarejestruj się już teraz, korztystając z preferencyjnej ceny za pakiet startowy (25 zł przy wpłacie do dnia 31.05.2016 r.)

Bieg2016

 

Otwarcie Bramy Miłosierdzia w naszym Sanktuarium

"W nawiązaniu do dekretu z dnia 16 października 2015 r. o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego z okazji Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia w Archidiecezji Krakowskiej, do miejsc świętych wymienionych w tym dekrecie, za nawiedzenie których można uzyskać odpust zupełny, dołączam Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Więcławicach Starych" - napisał kard. Stanisław Dziwisz.

Nasze Sanktuarium jest trzynastym miejscem w Archidiecezji Krakowskiej, w którym można uzyskać odpust zupełny, związany z trwającym Rokiem Świętym Miłosierdzia.

W sobotę 02 kwietnia uroczyście otwarto Bramę Miłosierdzia prowadząca do naszego Sanktuarium pw. Św. Jakuba Apostoła w Więcławicach.

(fot. A. Augustynek)

brama-1

Więcej…
 

3.04.2016, Ogłoszenia - 2 Niedziela Wielkanocna, Niedziela Miłosierdzia Bożego

Dziękujmy Panu bo jest miłosierny. Jezus mówi „ Pokój wam”. Władzę odpuszczania grzechów ma tylko Bóg. Ale on powierzył tę władzę Kościołowi słowami „Którym grzechy odpuścicie są im odpuszczone, a którym zatrzymacie są im zatrzymane”. Jezus Chrystus jest „obliczem miłosierdzia”, gdyż cały sobą objawia nam miłosierdzie Boże.

Więcej…
 

Wspierajmy Fundusz Stypendialny Św Jakuba

Zachęcamy Was - Bracia i Siostry - do wsparcia finansowego powołanego właśnie do życia Funduszu Stypendialnego Św. Jakuba w gminie Michałowice.

Fundusz został utworzony w tym roku z myślą o zwróceniu uwagi na dzieci i młodzież z terenu gminy Michałowice, które wykazują się szczególną przedsiębiorczością, kreatywnością i uzdolnieniami. Głównym celem organizacji jest przyznawanie stypendiów uczniom szkół podstawowych i gimnazjów z naszego regionu w trzech kategoriach: Nauka, Kultura i Sztuka oraz Sport.

Stypendystów wyłoni Kapituła Funduszu na podstawie sporządzonego przez kandydata Projektu zawierającego informacje o tym, w jaki sposób uczeń/uczennica zamierza wykorzystać przyznane środki finansowe, by rozwinąć się w danej dziedzinie oraz uzasadnienie, dlaczego to właśnie on/ona powinien/powinna uzyskać Stypendium.

Zwycięzcy otrzymywać będą środki finansowe każdego miesiąca w czasie roku szkolnego 2016/2017. Jednocześnie zobowiązani będą do zdawania sprawozdania z tego, w jaki sposób dysponują przyznanymi pieniędzmi.

Zostań fundatorem rozwoju młodych talentów upamiętniając drogą Ci osobę, swoją firmę lub nawet siebie samego fundując stypendium typu „Ku czci”
W sprawie szczegółów skontaktuj się z nami Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Wsparcie finansowe można zrealizować poprzez serwis: http://kilometrydobra.pl/organization/sanktuarium-sw-jakuba-apostola/

Za wszelkie wsparcie na rzecz naszej zdolnej młodzieży serdecznie dziękujemy naszym tradycyjnym polskim BÓG ZAPŁAĆ!

FS-ulotka1FS-ulotka2

   

Z okazji radosnych Świąt Zmartwychwstania,2016zyczenia

życzymy wszystkim parafianom i gościom pełni radości i mocy Chrystusa.

Niech Zmartwychwstały objawi się w Waszych sercach i utrwali w nich obraz Ojca bogatego w miłosierdzie,

abyście każdego dnia potrafili wyznać: Jezu ufam Tobie

i mieli odwagę stawać się miłosiernymi jak Ojciec.

 

ks. Ryszard Honkisz

ks. Aleksander Kasprzyk

ks. Jan Majewski

 


Strona 91 z 123