payday loans
 

Dołącz do II Małopolskiego Biegu Drogą św. Jakuba

Bieg na Camino

Nietypowa namiastka podróży do Santiago de Compostela na małopolskim odcinku Drogi św. Jakuba

Dnia 13.09.2014 r. o godz. 14.00 już po raz drugi Bractwo św. Jakuba zaprasza wszystkich miłośników biegania do Więcławic na Małopolski Bieg Drogą św. Jakuba. Patronat honorowy nad biegiem objął wójt gminy Michałowice – Antoni Rumian oraz znany polski lekkoatleta specjalizujący się w chodzie sportowym, srebrny medalista mistrzostw Europy  – Grzegorz Sudoł (będzie on towarzyszył uczestnikom na trasie). „Radio Plus”, „Niedziela” i „Droga” zostali patronami medialnymi imprezy.

W II Małopolskim Biegu Drogą św. Jakuba będą mogli wziąć udział bardziej zaawansowani i początkujący biegacze – podobnie jak w ubiegłym roku – zawodnicy mają do wyboru dystans 12,5 km lub 7,5 km. Atrakcyjne nagrody kuszą, by dołączyć do wydarzenia. Wśród wszystkich uczestników rozlosowany zostanie rower OSCAR Vis V-brake ufundowany przez firmę BIKERSHOP.

W biegu dłuższym za pierwsze miejsce sportowcy otrzymają 400 zł (sponsorem głównej nagrody jest Bank BSR). W biegu na 7,5 km zwycięzcy dostaną 200 zł. Będzie można także wygrać lekcje jazdy konnej w Gospodarstwie Nowakówka, kosmetyki (ufundowane przez firmę Pharma CF) oraz bony do Pizzerii Libero. Oficjalną wodą II Małopolskiego Biegu Drogą św. Jakuba jest Naturalna Woda Mineralna „MAŁOPOLANKA ZDRÓJ”.

Wszyscy, niezależnie od długości wybranego odcinka i szybkości pokonania go, otrzymają medale - jak na Camino przystało – w kształcie muszli św. Jakuba. Wydatek energetyczny będzie można uzupełnić na mecie pysznym bigosem!

Organizatorzy nie zapomnieli o dzieciach. Na boisku za budynkiem OSP w Więcławicach (wejście przez Ogrody Parafialne lub z parkingu OSP) o godz. 13.00 zawody biegowe dla najmłodszych zorganizuje Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Pełna Chata". Zaraz potem na gry i zabawy zaprosi najmłodszych ZHP – Szczep Wigry z Krakowa. Nagrody dla dzieciaków ufundował Bawisklep.

Pięć minut po rozpoczęciu biegu głównego rozpocznie się Międzyszkolny Sztafetowy Bieg Przełajowy Drogą św. Jakuba o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Więcławicach Starych.

Dodajmy, że pierwsza edycja biegu na Jakubowym Szlaku spotkała się z ogromnym uznaniem zawodników. Oto wypowiedź jednego z uczestników zamieszczona na portalu maratony polskie.pl: „Dawno nie byłem na tak fajnej imprezie biegowej, trzeba pochwalić organizatorów, że organizując pierwszy raz taką imprezę, zrobili to tak fantastycznie!”.

Zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebooku, gdzie obejrzeć można zdjęcia z I Małopolskiego Biegu Drogą św. Jakuba:  https://www.facebook.com/Bieg.Droga.sw.Jakuba, a także dokonać zapisu na kolejny bieg szlakiem żółtej muszli. Szczegóły i zapisy również na stronie www.caminogalicja.pl.

Ze sportowym pozdrowieniem

Iwona Bińczycka-Kołacz

Koordynator Małopolskiego Biegu Drogą św. Jakuba

 

MEDAL BIEGU

Medal biegu 2014 - Kopia

Więcej…
 

II Małopolski Bieg Droga św. Jakuba

ZAPISY JUŻ TRWAJĄ! WYSTARCZY KLIKNĄĆ NA LINK:

https://docs.google.com/forms/d/1GBg8jhpaVFCnMSjzY2RFeAIRrEwDVM501a4BGpbBiuI/viewform

GŁÓWNA NAGRODA TO 400 ZŁ W BIEGU NA 12,5 KM I 200 ZŁ W BIEGU NA 7,5 KM (W TYM ROKU OSOBNA KWALIFIKACJA MĘŻCZYZN I KOBIET!)

II Bieg Droga sw Jakuba najnowszy

   

VIII etap Niedzielnego Pielgrzymowania

W VIII etapie Niedzielnego Pielgrzymowania Drogą św. Jakuba z Ropic do Frýdek-Místek udział wzięło 31 pielgrzymów. Niemal połowę trasy – z kościoła św. Jakuba w Domaslawicach do Frýdek-Místeka pątnicy pokonali w rzęsistym deszczu. Pielgrzymka zakończyła się modlitwą w kościele św. Jakuba w Mistku. Serdecznie dziękujemy ks. Kazimierzowi Płachcie – proboszczowi w Ropicach za udzielone błogosławieństwo, przygotowanie śniadania, wszelką życzliwość i dobro: „Bóg zapłać”! Zapraszamy już dzisiaj na IX etap pielgrzymki z Mistka do Nowego Jiczyna (około 30 km). BUEN CAMINO!

VIIIetap08 3

VIIIetap08 15

 

Pozostałe zdjęcia z VIII etapu na stronie internetowej Bractwa św. Jakuba [kliknij tutaj]

 

Figura św. Jakuba w Centrum Jana Pawła II

Dnia 26 lipca ks. proboszcz Ryszard Honkisz i dr Franciszek Mróz przy obecności licznej grupy członków Bractwa św. Jakuba odsłonili figurę św. Jakuba w budowanej z inicjatywy parafii w Więcławicach i Bractwa kaplicy w Centrum Jana Pawła II.

Prace w kaplicy postępują w szybkim tempie, stąd też pragniemy zwrócić się z serdeczną prośbą do wszystkich czcicieli św. Jakuba o wsparcie naszej inicjatywy. Każda, nawet najdrobniejsza ofiara pomoże zwieńczyć nasz cel – stworzyć miejsce pielgrzymkowe, do którego wędrować będą pątnicy z całego świata.

Wpłat można dokonać bezpośrednio na stronie www.santiagokrakow.pl lub tradycyjnie na konto.

Dane do przelewów:

Bractwo św. Jakuba Ap.

w Więcławicach Starych

Więcławice Stare 20, 32-091 Michałowice

Polska

Numer konta:

26 85890006 0180 0550 5627 0004

Z dopiskiem: Darowizna na cele kultu religijnego. Budowa kaplicy św. Jakuba

Darczyńcy objęci będą modlitwą podczas Mszy św. ku czci św. Jakuba w Diecezjalnym Sanktuarium w Więcławicach. Nazwiska wszystkich darczyńców zostaną umieszczone w księdze pamiątkowej. Osoby, grupy, stowarzyszenia, które zechcą ofiarować 5 tysięcy złotych zostaną trwale upamiętnione na kamiennej tabliczce we wnętrzu kaplicy. Można również ufundować poszczególne elementy kaplicy, np. ołtarz, figurę św. Jakuba.

Szczegółowe informacje na stronie www.santiagokrakow.pl

Figura sw. Jakuba 2

Figura sw. Jakuba 3

Więcej…
 


Strona 83 z 94