payday loans
 

15.11.2015, Ogłoszenia - 33 Niedziela Zwykła

Słysząc dziś o powtórnym przyjściu Chrystusa mamy przed oczami tragiczne zamachy we Francji i łączymy się z bólem rodzin, ofiar tego brutalnego zamachu. Wezwanie dzisiejszej Ewangelii „Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli stanąć przed Synem Człowieczym” odnosi się do każdego z nas. Prośmy dziś o łaskę gotowości w każdej chwili na spotkanie z Chrystusem.

Więcej…
 

8.11.2015, Ogłoszenia - 32 Niedziela Zwykła

Wdowa z dzisiejszej Ewangelii oddała wszystko, co miała. Wszystko, to nie znaczy to samo, co dużo. Każdy z nas ma swoją własną, indywidualną miarę, dlatego nie ma co porównywać się z innymi, że może więcej lub mniej od nas wspomagają biednych czy misje, że może bardziej od nas zaangażowani są w życie Kościoła. Każdy z nas powinien uczciwie nazwać, co to jest to „wszystko” w jego życiu – i co najważniejsze, czy wypływa z miłości i dobroci naszego serca.

Więcej…
 

1.11.2015, Ogłoszenia - 31 Niedziela Zwykła

Obchodzona dziś uroczystość Wszystkich Świętych jest dniem pełnym radości i nadziei. Radości, ponieważ wspominamy rzeszę ludzi, którzy poprzedzili nas w ziemskiej wędrówce, a przez swoją miłość do Boga i heroizm wiary przebywają teraz w niebie i wstawiają się za nami. Dzień nadziei, ponieważ również i my możemy, żyjąc w bliskiej obecności Boga, osiągnąć pełnię miłości i stać się świętymi.
Nie będzie dziś Mszy św. o godz. 12.15. Wszystkich zapraszamy na Mszę św. na cmentarzu o godz. 14.00, po której odprawimy procesję za zmarłych.

Więcej…
 

25.10.2015, Ogłoszenia - 30 Niedziela Zwykła

Wołanie niewidomego żebraka Bartymeusza z dzisiejszej Ewangelii „Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną” - każdy z nas może uczynić swoją modlitwą do Boga. Bartymeusz odzyskał wzrok i poszedł za Jezusem. Prośmy z wiarą abyśmy odzyskali nasz duchowy wzrok i mogli podążać za Nim Jego drogą.
Zapraszamy na modlitwę różańcową dziś o godzinie 16.30 i przez cały tydzień po Mszy św. o 17.00.

Więcej…
 

Przygotowujemy się do Światowych Dni Młodzieży

Nasza parafia wraz z pozostałymi parafiami z gminy Michałowice szykuje się na przyjęcie pielgrzymów z okazji Światowych Dni Młodzieży jakie odbędą sie w 2016 roku w Krakowie.

Poniższy film jest zapowiedzią teledysku, w którym chór z Gminy Michałowice, Orkiestra Wieniawa oraz zespół Jakubowe Muszelki wykonują hymn Światowych Dni Młodzieży 2016.

Zapraszamy do oglądania oraz do śmiałego włączenia się w przygotowania do tego wyjątkowego spotkania młodych ludzi wiary z całego świata z Głową Kościoła Katolickiego - Papieżem Franciszkiem w Krakowie.

Tu można obejrzeć zapowiedź filmu: Błogosławieni miłosierni

Informacje o tym jak można włączyć się w przygotowania do ŚDM w naszej parafii znajdą państwo w zakładce "ŚDM 2016" 

 

sdm-wce1

 


Strona 81 z 105