payday loans

2.10.2016, Ogłoszenia - 27 Niedziela Zwykła

Często zniechęcamy się, obrażamy na Boga, że nie wypełnia natychmiast naszych próśb. A przecież jesteśmy sługami nieużytecznymi, którym niekiedy brak wiary w dobroć Boga. Apostołowie proszą Jezusa o przymnożenia wiary. Czy nam również nie brakuje wiary? Szczerze prośmy o nią w modlitwie.
Zapraszamy dziś o godz. 16.30 na nabożeństwo różańcowe a po Mszy św. wieczornej na kolejne „Modlitewne Spotkanie ze św. Janem Pawłem II”.

Więcej…
 

25.09.2016, Ogłoszenia - 26 Niedziela Zwykła

Pan Jezus wzywa nas do dobrego życia zgodnego z przykazaniami i poszukiwania drogi do Królestwa Niebieskiego, nie ze względu na postawę innych, ale własną wiarę i miłość do Boga.
Zapraszamy na Nieszpory dziś o godz. 16.30.

Więcej…
 

Kapsuła Czasu oraz wręczenie stypendiów Św. Jakuba

FStyp27

W dniu 18 września 2016 r. odbyła się uroczystość wręczenia pierwszych stypendiów Funduszu Stypendialnego Św. Jakuba dla zdolnej młodzieży z gminy Michałowice oraz poświęcenie i umieszczenie na wieży kościoła Kapsuły Czasu.

Poniżej treść przesłania do potomnych jakie wśród innych symboli naszego czasu zostało umieszczone w Kapsule Czasu oraz fotogaleria (foto: Aneta Augustynek) z tego wydarzenia.

Więcej…
 

Zaproszenie na Dzień Otwarty Strażnicy Kultury

Stowarzyszenie Pełna Chata i Straznica Kultury zapraszają na Dzień otwarty nowego sezonu zajęć 2016/2017.

Każdy znajdzie coś dla siebie!

Dzień Otwarty 25-09-2016-small

Zapraszamy serdecznie!!!

 

18.09.2016, Ogłoszenia - 25 Niedziela Zwykła

W przypowieści o rządcy Pan Jezus wzywa nas, abyśmy z wielką gorliwością zadbali o przyszłość, nie tylko doczesną ale przede wszystkim wieczną. Mamy wykazać się zapobiegliwością o zbawienie, starając się pomóc naszym bliźnim. Jest to wezwanie do roztropności i potraktowania życia wiecznego na serio - jak to wygląda w moim życiu? Zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne o godz. 16.30.

Więcej…
 

Fundusz Stypendialny Św. Jakuba - stypendyści I edycji

FStyp27

Po zapoznaniu się ze wszystkimi 17 wnioskami oraz wnikliwej analizie, decyzją Kapituły Funduszu Stypendialnego Świętego Jakuba w Więcławicach Starych, stypendia na rok szkolny 2016/2017 w wysokości 1500 zł otrzymują następujące osoby:
- Kusia Klaudia oraz Młynek Jan - w kategorii Sport.
- Fiedor Katarzyna, Jeleń Gabriela, Kusiba Monika, Nowak Maria (stypendium im. Przyjaciół Jakubowych Muszelek), Romanowska Maja (stypendium im. Wolontariuszy Funduszu Stypendialnego) - w kategorii Kultura i Sztuka.

Wręczenie dyplomów i czeków odbędzie się w Sanktuarium Św. Jakuba w Więcławicach po uroczystej Mszy Świętej w najbliższą niedzielę, 18 września o godz. 12:15.
Stypendystów prosimy o zgłoszenie się do zakrystii o godz. 12:00

Serdecznie gratulujemy tegorocznym stypendystom!!!

 


Strona 9 z 51