payday loans

Ogłoszenia duszpasterskie - 28. Niedziela Zwykła

W dzisiejszej Ewangelii słyszymy przypowieść o uczcie. Król wzywa zaproszonych: Przyjdźcie na ucztę. Oni jednak to zlekceważyli. Również nam Bóg daje zapowiedź uczty: niczego nam nie braknie, a on zaspokoi nasze potrzeby. Mimo to i my wynajdujemy różne wymówki - bo praca, bo Internet, bo telewizja, bo brak czasu. Bóg kieruje zaproszenie do nas każdego dnia. Czy odpowiadamy Bogu na Jego miłość nawróceniem, modlitwą, czynieniem dobra?

Więcej…
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 27. Niedziela Zwykła

Pan mym pasterzem, nie brak mi niczego. Ten piękny refren psalmu i dzisiejsze czytania przypominają nam o tym, że kiedy idziemy za Jezusem, nie braknie nam niczego, żeby osiągnąć zbawienie. Nie musimy już błądzić. Możemy wsłuchiwać się w Jego głos i podążać za Nim. Przy Jezusie jesteśmy bezpieczni. Czy pamiętamy o tym, że On przyszedł, aby dać nam życie.

Więcej…
     

Ogłoszenia duszpasterskie - 26. Niedziela Zwykła

Uważanie się za chrześcijanina nie zapewnia nam automatycznie zbawienia. Potrzeba nawrócenia, głębokiej przemiany serca. Nie wystarczy mówić, że się wierzy w Boga, jeśli nie przekłada się to na codzienne życie. Nie deklaracje ale wewnętrzna postawa ma kluczowe znaczenie w drodze do Boga. W Ewangelii słyszymy o dwóch synach, którzy w różny sposób reagują na polecenie ojca. Która z postaw synów jest bliższa mojego stosunku do Boga?

Dziś przeżywamy w naszej wspólnocie wyjątkowe wydarzenie, jakim jest kanoniczna wizyta ks. Biskupa Jana Zająca, który przybywa by ubogacić nas Słowem Bożym i Apostolskim Błogosławieństwem, otwórzmy szeroka serca na działanie łaski Bożej i starajmy się aktywnie uczestniczyć w tym radosnym spotkaniu z naszym Pasterzem.

Więcej…
 

Wręczenie dyplomów Stypendystom Funduszu Św. Jakuba

W niedzielę 24 września w Sanktuarium św. Jakuba już po raz drugi w historii zostały wręczone dyplomy Stypendystom:
Amelii Kmicie, Klaudii Kusia, Kamili Morawskiej, Janowi Mlynkowi, Piotrowi Nowakowi i Szymonowi Wiszniewskiemu.

Laureatom gratulujemy!

Galeria dostępna poniżej.

Więcej…
 


Strona 9 z 68