payday loans
 

Z okazji radosnych Świąt Zmartwychwstania,2016zyczenia

życzymy wszystkim parafianom i gościom pełni radości i mocy Chrystusa.

Niech Zmartwychwstały objawi się w Waszych sercach i utrwali w nich obraz Ojca bogatego w miłosierdzie,

abyście każdego dnia potrafili wyznać: Jezu ufam Tobie

i mieli odwagę stawać się miłosiernymi jak Ojciec.

 

ks. Ryszard Honkisz

ks. Aleksander Kasprzyk

ks. Jan Majewski

 

28.03.2016, Ogłoszenia - Poniedziałek Wielkanocny

Chrystus Zmartwychwstał! Jezus żyje i ma moc nas uwolnić od tego, co zagraża naszemu zbawieniu. Weselmy się!

Więcej…
 

Program Uroczystości Wielkiego Tygodnia

Wielki Czwartek – 24.03
8.00 – zapraszamy na Jutrznię ze Służbą Liturgiczną.

17.00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej, przeniesienie Pana Jezusa do
„Ciemnicy” i czuwanie do godz. 21.00.
Prowadzą mieszkańcy:
18.30 – Woli Więcławskiej
19.00 – Więcławic Starych
20.00 – Więcławic Dworskich

Wielki Piątek – 25.03
8.00 – Liturgia Godzin i całodzienna adoracja do godz. 17.00.
Prowadzą mieszkańcy:
8.00 – Zagórzyc Starych
9.00 – Zagórzyc Dworskich
10.00 – Zdzięsławic
11.00 – Młodziejowic
12.00 – Masłomiącej
13.00 – Wiktorowic
14.00 – Pielgrzymowic
15.00 – Książniczek
16.00 – młodzież Bierzmowana i wychowankowie Domu Dziecka
16.30 – Droga Krzyżowa.

17.00 Liturgia Męki Pańskiej – przeniesienie Pana Jezusa do „Bożego Grobu”, Gorzkie Żale i czuwanie do 21.00.
Prowadzą:
19.00 – Komitet ŚDM i Służba Liturgiczna
20.00 – mieszkańcy Sieborowic

Wielka Sobota – 26.03
7.30 – 16.50 - Adoracja
8.00 – Jutrznia
17.00 – Obrzędy Wigilii Wielkanocnej.

Poświęcenie pokarmów w kościele od godz. 9.00 – 16.00 (co godzinę).
Ponadto w:
Zagórzycach – o godz. 9.00
Woli Więcławskiej – o godz. 9.30
Masłomiącej – o godz. 10.00
Młodziejowicach – o godz. 10.30
Książniczkach – o 11.00
Wiktorowicach – o godz. 11.30
Pielgrzymowicach – o godz. 12.00

Niedziela Wielkanocna – 27.03

6.30 – REZUREKCJA i Msza św. Zmartwychwstania Pańskiego z procesją na cmentarz. (Msze św.; 9.00, 11.00, 12.15 i 17.00).
Nieszpory o godz. 16.30.

 

20.03.2016, Ogłoszenia - 6 Niedziela Wielkiego Postu

Rozpoczynamy dziś Wielki Tydzień – wchodzimy w rozważanie męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, a zarazem uczestniczymy w tajemnicy naszego zbawienia i odkupienia.

Więcej…
 

Kilometry Dobra w gminie Michałowice

Międzynarodowa kampania „Kilometry Dobra” w gminie Michałowice
W gminie Michałowice zapanowała pogodna aura! Promienie słońca w naszej okolicy wyjątkowo mocno operowały szesnastego marca. Długo nie gasły, by wieczorem przeobrazić się w promienie dobra! A to za sprawą pewnej szlachetnej inicjatywy.
Tego dnia w sali widowiskowej Gminnej Biblioteki Publicznej odbyła się inauguracja działalności Funduszu Stypendialnego św. Jakuba, którego celem jest wspieranie rozwoju zdolnej młodzieży z gminy Michałowice.
Uroczystość otworzył wójt gminy – Antoni Rumian. Potem przemawiali zaangażowani w projekt: kustosz sanktuarium św. Jakuba - ks. Ryszard Honkisz oraz prezes Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Pełna Chata" – Leszek Hinc. Radość z powstania funduszu niosącego pomoc zdolnej młodzieży wyraził Jarosław Ignaszak – dyrygent orkiestry Wieniawa.
Nikogo nie trzeba przekonywać, że w naszej gminie nie brakuje talentów. Jednak "młodzi zdolni" poczuli się wezwani do tablicy. Podczas spotkania postanowili udowodnić wszystkim przybyłym o zasadności powstania Funduszu, dając popis swoich umiejętności. Część artystyczną rozpoczęły w rytmach jazzowych przedstawicielki "Małej Wieniawy" – Alicja Pocięgiel i Amelia Bogdańska. Gdy dźwięki trąbek ustały, Magdalena Kowalska czarowała gości grą na klarnecie.
W fenomenalną akordeonową podróż muzyczną zabrał nas Grzegorz Waśko – uczeń szkoły w Raciborowicach. Natomiast młodzież ze szkoły w Michałowicach zaprosiła nas na ucztę wokalną. Usłyszeliśmy piosenki: „Zaczarowany fortepian” oraz pieśń "Matko o twarzy czarnej jak polska ziemia”. Pomiędzy utworami na scenie pojawił się Nikodem Achtel, który zdobył uznanie odbiorców recytacją wiersza K.I. Gałczyńskiego "Dyrektor i pomnik". Dodajmy, że talent Nikodema dostrzegło jury 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego - zajął on III miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych w eliminacjach powiatowych.
Mieliśmy do czynienia ze swoistą karuzelą talentów. Rzadko nadarza się okazja, by podczas jednego występu, można było zobaczyć taką różnorodność dokonań artystycznych. Ich obfitość z każdą odsłoną zdumiewała.
Intrygującą maszyną zafascynowała obecnych drużyna "Dynamodutków". Dzięki swojemu wynalazkowi zdolni majsterkowicze z Zespołu Szkół w Więcławicach Starych zajęli I miejsce w eliminacjach regionalnych Turnieju Maszyn Wodnych i Wiatrowych oraz XIV miejsce w jego finale. Prezentację szkoły w Więcławicach śpiewająco zakończył duet: Natalia Rudecka i Damian Kłusek utworami "Miasto" oraz "Alleluja". Warto dodać, że Damian otrzymał wyróżnienie w eliminacjach gminnych do 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii poezji śpiewanej. Na widowni, dumna ze swoich uczniów, występy oklaskiwała dyrektor ZS w Więcławicach - Monika Wołek.
Zwieńczeniem części artystycznej był występ kwintetu smyczkowego „The Violiners”. Młode instrumentalistki wykonały autorską kompozycję „Fantazja G-dur” Zosi Hinc, która pod egidą Stowarzyszenia Pełna Chata prowadzi swoje nieco młodsze koleżanki.
Fundusz przy Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Więcławicach Starych powstał w ramach kampanii "Kilometry Dobra", zapoczątkowanej w Polsce przez Prezesa Polskiego Instytutu Filantropii – Roberta Kawałko. Akcja "Kilometry Dobra" polega na składaniu długich szeregów z jednozłotówek. Oczywiście mile widziane są też większe kwoty, które można wpłacać do puszek wolontariuszy oraz przez internet.
Robert Kawałko osobiście odczytał akt utworzenia Funduszu Stypendialnego św. Jakuba: "Niech będzie on pomocą dla zdolnej młodzieży, aby rozwija talenty na chwałę Bożą i dla dobra Ojczyzny, ku radości swych rodziców i nauczycieli. Pragniemy, aby stypendia przyznawane z tego funduszu nagradzały tych, którzy zamierzają rozwijać swe talenty w dziedzinach: nauki, kultury i sztuki oraz sportu (...)". Akt został podpisany przez założycieli oraz wszystkich przybyłych na spotkanie.
Zainteresowanych wsparciem Funduszu, zachęcamy do wejścia na stronę: http://kilometrydobra.pl/ i odszukania na liście miejscowości Więcławice.
Fot. i relacja: I. Bińczycka-Kołacz

aFundusz

Więcej…
 


Strona 80 z 111