payday loans

23.04.2016, Ogłoszenia - 5 Niedziela Wielkanocna

Miłować się wzajemnie, jak Jezus nas umiłował – o tym dziś słyszeliśmy w Ewangelii. Bożej miłości doświadczamy podczas Eucharystii, a także w naszym codziennym życiu, w przyrodzie, w życzliwości innych ludzi. Szczególnym wyrazem tej miłości była śmierć Chrystusa na krzyżu i Jego zmartwychwstanie. Nasze życie codzienne, wzajemna miłość, odnoszenie się z dobrocią do innych, chęć służenia pomocą potrzebującym i modlitwa, to nasza najlepsza odpowiedź na Bożą miłość.

Zapraszamy dziś o 15.00 na Godzinę Miłosierdzia.

Więcej…
 

Koncert Finałowy V Warsztatów Gospel w Więcławicach

Zwieńczeniem V Warsztatów Gospel w Więcławicach, które poprowadzi wybitny brytyjski muzyk, dyrygent i wokalista Wayne Ellington, będzie koncert finałowy w niedzielę 24 kwietnia o godz. 18:00 w Strażnicy Kultury w Więcławicach.

Podobnie jak w ubiegłym roku, podczas koncertu finałowego odbędzie się kwesta na rzecz Kamili Dębniak, wolontariuszki i podopiecznej Fundacji Dr Clown, która jest mieszkanką naszej parafii i wymaga specjalistycznego leczenia i rehabilitacji.

Organizatorem Warsztatów i koncertu finałowego jest Stowarzyszenie „Pełna Chata” i nasza parafia.

Zapraszamy!

5 gospel d

 

IX Ogólnopolska Pielgrzymka Parafii Jakubowych i Czcicieli św. Jakuba

Serdecznie zapraszamy na Jasną Górę! Dnia 23.04. 2016 r. odbędzie się IX Ogólnopolska Pielgrzymka Parafii Jakubowych i Czcicieli św. Jakuba.
Istnieje możliwość dojazdu autokarem z Więcławic i Krakowa. Zbiórka pod Diecezjalnym Sanktuarium św. Jakuba w Więcławicach o godz. 6.00. Przystanek Opolska Estakada godz. 6.15, Przystanek IKEA 6.20.
Zgłoszenia proszę kierować na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

zapr. Częstochowa 001 1 - Kopia

 

17.04.2016, Ogłoszenia - 4 Niedziela Wielkanocna

Jezus w Polsce mieszka od 966 roku. Dziś jak przed laty mówi do nas, że jest dobrym pasterzem. A dobry pasterz troszczy się o swoje stado, prowadzi owce, broni je i chroni. Pasterz nawołuje owce, a one rozpoznają jego głos. Dziś, chociaż Go nie widzimy Jezus do nas mówi i wyciąga z opresji, pociesza, a przede wszystkim jest blisko, żeby nas prowadzić do życia wiecznego. Czy jednak my rozpoznajemy Jego głos? Czy chcemy iść za Nim?
Zapraszamy dziś o godz. 16.30 na nieszpory i modlitwę za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Więcej…
 

wlochy29042016 600

 

 

10.04.2016, Ogłoszenia - 3 Niedziela Wielkanocna

Czy kochasz Mnie? Takie pytanie Pan Jezus zadaje św. Piotrowi w dzisiejszej Ewangelii. Jest to zarazem zapewnienie Zbawiciela o Jego miłości względem Piotra. Miłości, która wybacza grzech, zdradę i zaparcie się wiary. Pan kieruje to pytanie również do nas: Czy kochasz Mnie? „Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham” - odpowiada Piotr. A jaka jest moja odpowiedź?

Więcej…
 


Strona 78 z 111