payday loans

4.12.2016, Ogłoszenia - 2 Niedziela Adwentu

Słyszymy dziś w Ewangelii wołanie: „Nawróćcie się się, bo bliskie jest królestwo niebieskie”. Żeby przyjąć Chrystusa, naszego wybawiciela, trzeba przygotować swoje serce, zwrócić się do Boga. Niech atmosfera przedświąteczna nie przysłoni nam istoty przygotowania do tych pięknych i głębokich świąt Bożego Narodzenia.
O godz. 16.30 zapraszamy dziś na Nieszpory.
Przez cały tydzień zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie młodzież Gimnazjum i dzieci z lampionami, na RORATY o godz. 17.00.

Więcej…
   

semi001 550

 

Sylwester z ubogimi

Organizatorzy SYLWESTRA Z UBOGIMI - spotkania dla osób bezdomnych i  ubogich proszą o wsparcie wszystkie osoby dobrej woli.

Akcję można wspomóc finansowo lub przynosząc nowe i nieużywane :

  • Czapki, szaliki, rękawiczki, ciepłe skarpety
  • Kubki termiczne, termosy, koce
  • Środki higieniczne


Można przygotować także jedzenie : ciasta, krokiety, pierogi - które pojawią się na sylwestrowym stole.

Szczegóły akcji dostępne są na stronie internetowej:  www.krakow.sylwesterzubogimi.pl

Organizatorzy SYLWESTRA Z UBOGIMI - spotkania dla osób bezdomnych i  ubogich zapraszają do współpracy chętnych wolontariuszy.

 

26.11.2016, Ogłoszenia - 1 Niedziela Adwentu

Rozpoczynając Adwent, śpiewamy w psalmie: Idźmy z radością na spotkanie Pana”. Przed nami czas radosnego oczekiwania. Pan Jest blisko. Jeśli żyjemy przyzwoicie jak w jasny dzień i nie poddajemy się ciemności grzechu, jesteśmy gotowi na przyjście Chrystusa i nie musimy się obawiać śmierci.
Temat tego roku wyraża się w słowach: „Idźcie i głoście”- świadomi otrzymanej łaski na chrzcie św. mamy swoim żuciem głosić Chrystusa. Rok ten Episkopat ogłosił Rokiem św. Brata Alberta, którego 100. rocznicę śmierci będziemy obchodzić 25 grudnia 2017 r.

Więcej…
 

20.11.2016, Ogłoszenia - 34 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W Ewangelii widzieliśmy Jezusa ukrzyżowanego. Trudno taki obraz pogodzić z naszym wyobrażeniem królowania, a Jezus Król zaprasza nas do swego królestwa, do pojednania, do wolności od grzechu, do szczęścia. Z wiarą za moment uznajmy i przyjmijmy panowanie Jezusa i królowanie w naszym sercu i potwierdźmy to naszym życiem, postawą codzienności.
Zapraszamy dziś na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 16.30.

Więcej…
 


Strona 75 z 120