payday loans

15.05.2016, Ogłoszenia - 8 Niedziela Wielkanocna

Przeżywamy dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Uczniowie zostali napełnieni Duchem Świętym i zaczęli głosić Dobrą Nowinę. Modlimy się dzisiaj, aby Pan Bóg zesłał dary Ducha Świętego na całą ziemię i w naszych sercach dokonał tych cudów, które zdziałał w początkach głoszenia Ewangelii. Prośmy aby Duch Święty nas przemienił, ożywił nasze serca i umocnił wiarę, abyśmy byli gotowi na przyjecie Jego darów.
Zapraszamy na Nabożeństwo Majowe dziś o godz. 16.30 i przez cały tydzień po wieczornej Mszy św.

Więcej…
 

Wnioski stypendialne można składać!

Zapraszamy zdolne dzieci i młodzież do składania wniosków stypendialnych do naszego Funduszu Stypendialnego Św. Jakuba!

Wszelkie informacje, w tym wzór wniosku, sposób jego składania oraz Regulamin znaleźć można w zakładce "Fundusz Stypendialny".

Dodatkowych informacji udziela Michał Sieńko - Sekretarz Funduszu, tel. 508146225.

FS-ulotka1

 

Igrzyska Parafialnych Klubów Sportowych

W sobotę 09.04.2016r. w hali sportowej w Zielonkach odbyły się Igrzyska Małopolski Parafialnych Klubów Sportowych w Piłce Nożnej. Naszym nie poszło najlepiej, ale nie martwimy się! Jak czytamy w Ewangelii św. Mateusza "Ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi."Emotikon smile
Klasyfikacja końcowa turnieju „żaków”:
- I miejsce Milenium Skawina,
- II miejsce PKS „Św. Józef” Kalwaria Zebrzydowska,
- III miejsce Jadwiga Kraków,
- IV Jakub Więcławice
Klasyfikacja końcowa "orlików":
- I miejsce PKS „Św. Józef” Kalwaria Zebrzydowska,
- II miejsce „Quo Vadis” Kraków,
- III miejsce Jadwiga Kraków,
- IV miejsce Rodzina Kraków,
- V miejsce Milenium Skawina,
- VI miejsce Jakub Więcławice.
Fotorelacja ze zmagań więcławickich "żaków" (dzięki uprzejmości jednego z rodziców) do obejrzenia na FB sanktuarium św. Jakuba:

 https://www.facebook.com/parafiawieclawice/posts/1728795590722751

KOL 1206 - Kopia

Więcej…
 

8.05.2016, Ogłoszenia - 7 Niedziela Wielkanocna

Obchodzimy dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Pan Jezus wstępując do nieba nie zostawia nas samych. Powiedział: „Ja jestem z Wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”. Odejście Pana Jezusa jest dla nas wezwaniem do głoszenia Ewangelii innym ludziom. Tak Jak czyni to swoją pracą św. Izydor, drugi patron naszej wspólnoty, patron rolników, czy św. Florian aż do przelewu krwi za Jezusa, patron strażaków, którego relikwie dziś zostaną wprowadzone do naszej świątyni podczas sumy odpustowej o godz. 12.15.

Więcej…
 

Zwiedzanie sanktuarium z przewodnikiem

Chcecie dowiedzieć się, co kryją zakamarki sanktuarium św. Jakuba w Więcławicach? Zapraszamy do zwiedzania kościoła z przewodnikiem od 01.05 do 30.09. 2016 r. Bezpłatnie!
W dniach:
czwartek – sobota 9.00-18.00
niedziela 12.00- 17.00

 

1.05.2016, Ogłoszenia - 6 Niedziela Wielkanocna

Pan Jezus mówi dzisiaj do Każdego z nas: „Niech się nie trwoży serce wasze ani się nie lęka”. Pan Jezus nigdy nie zostawia nas samych. On daje nam siłę i pokój. Niech nadzieja, a nie lęk, towarzyszy nam w naszej codzienności i kontakcie z Panem Bogiem.
Dziś w naszym wieczerniku wspaniałe wydarzenie – 30 nowych członków wspólnoty spotka się z Chrystusem w Eucharystii. Dziękujmy Panu Bogu za tę radość.

Więcej…
 


Strona 75 z 109