payday loans

Fundusz Stypendialny Św. Jakuba - czas na składanie wniosków!

FS-plakat

Zachęcamy serdecznie do składania wniosków do Funduszu Stypendialnego Św. Jakuba w gminie Michałowice.

Fundusz został utworzony w tym roku z myślą o zwróceniu uwagi na dzieci i młodzież z terenu gminy Michałowice, które wykazują się szczególną przedsiębiorczością, kreatywnością i uzdolnieniami. Głównym celem Funduszu jest przyznawanie stypendiów uczniom szkół podstawowych i gimnazjów z naszego regionu w trzech kategoriach: Nauka, Kultura i Sztuka oraz Sport.

Stypendystów wyłoni Kapituła Funduszu na podstawie sporządzonego przez kandydata Projektu zawierającego informacje o tym, w jaki sposób uczeń/uczennica zamierza wykorzystać przyznane środki finansowe, by rozwinąć się w danej dziedzinie oraz uzasadnienie, dlaczego to właśnie on/ona powinien/powinna uzyskać Stypendium.

Zwycięzcy otrzymywać będą środki finansowe każdego miesiąca w czasie roku szkolnego 2016/2017. Jednocześnie zobowiązani będą do zdawania sprawozdania z tego, w jaki sposób dysponują przyznanymi pieniędzmi.

Dodatkowych informacji udziela Michał Sieńko - Sekretarz Funduszu, tel. 508146225.

Więcej w zakładce "Fundusz Stypendialny"

 

Pielgrzymi z Belgii w Więcławicach

Sanktuarium św. Jakuba staje się coraz bardziej popularnym miejscym pielgrzymkowym. Wczoraj nasz kościół odwiedziło kilkudziesięciu pielgrzymów z Belgii podróżujących Via Regia do Santiago de Compostela. Turyści zwiedzili kościół, przepięknie zaśpiewali pieśń ku czci św. Jakuba. Po zrobieniu wspólnego zdjęcia wyruszyli w kierunku Krakowa, oczywiście Małopolską Drogą św. Jakuba!

Belgowie 3

Więcej…
   

5.06.2016, Ogłoszenia - 10 Niedziela Zwykła

Jezus przechodzi obok nas i jak w dzisiejszej Ewangelii zwraca się do każdego: „Tobie mówię, wstań!” Wstań – to znaczy porzuć swój grzech, ciemność, w której trwasz niczym umarły. To Bóg jest naszą pomocą, zbawieniem, światłem, pocieszeniem.
Zapraszamy na Nabożeństwo czerwcowe dziś o godz. 16.30.

Więcej…
 

Rodzinne Święto Patrona Szkoły w Więcławicach oraz finał akcji Kilometry Dobra

Zespół Szkół w Więcławicach oraz Kapituła Funduszu Stypendialnego Św. Jakuba zapraszają 05 czerwca na Rodzinne Święto Patrona Szkoły w ramach którego odbędzie się Festiwal Nauki, Kultury i Sztuki oraz Finał Akcji "Kilometry Dobra". Szczegóły na plakacie.

Zapraszamy!

final KD1

 

Niedzielne Pielgrzymowanie

Drodzy Caminowicze, Miłośnicy Drogi św. Jakuba i Czciciele św. Jakuba!
Serdecznie zapraszam do udziału już w VI etapie Niedzielnego Pielgrzymowania Małopolską Drogą św. Jakuba w ramach Pielgrzymki Gwiaździstej »1050 km Drogą św. Jakuba na 1050-lecie Chrztu Polski« w intencji Światowych Dni Młodzieży »KRAKÓW 2016«. W dniu 5 czerwca 2016 r. (niedziela) planujemy pielgrzymować z kościoła św. Jakuba w Niegardowie do Sanktuarium Diecezjalnego św. Jakuba w Więcławicach Starych, w którym przekroczymy Bramę Miłosierdzia (21 km). Pielgrzymowanie rozpoczynamy tradycyjnie od uczestnictwa w Mszy św. odprawionej w kościele św. Jakuba w Niegardowie o godz. 7:45.
Dla osób decydujących się na przejazd autokarem z Krakowa do Niegardowa i powrotu do Krakowa podaję najważniejsze informacje:
Odjazd autokaru (5 czerwca br.) o godz.: 6:30 – z pętli autokarowej na Azorach w Krakowie; o godz. 6:40 – spod estakady T. Rozwadowskiego, przy sanktuarium Ecce Homo św. Brata Alberta w Krakowie (przystanek MPK, kierunek Warszawa); o godz. 7:00: z parkingu przy sanktuarium św. Jakuba w Więcławicach Starych.
Orientacyjny koszt przejazdu autokarem wynosi: 20 zł/osoba.
Uwaga! Na trasie pielgrzymki będzie możliwość „skorzystania” z autokaru.
Pragniemy podkreślić, że pielgrzymka ma charakter niekomercyjny. Każdy uczestnik bierze udział w wędrówce na własną odpowiedzialność.
Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub kierować telefonicznie do Franciszka Mroza: tel. 664 329 302.
Etap 06 Plakat Niedzielne Pielgrzymowanie Pielgrzymka Gwiazdzista 2016
 


Strona 73 z 109