payday loans

16.08.2015, Ogłoszenia - 20 Niedziela Zwykła

„Dziękujcie zawsze za wszystko Bogu Ojcu w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa!” – taką zachętę skierował do nas św. Paweł podczas dzisiejszej liturgii słowa. Eucharystia oznacza dziękczynienie. Jest to dobry czas, żeby podziękować Bogu za kolejny dzień naszego życia, za miniony tydzień i otrzymane dobro, a także sprawy trudne, których może nie rozumiemy. Przede wszystkim dziękujmy za bliską obecność Boga, za Jego przyjście pod postacią chleba i wina podczas tej Mszy św. i Jego obietnicę: „Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.

Więcej…
   

III MAŁOPOLSKI BIEG DROGĄ ŚW. JAKUBA

Serdecznie zapraszamy do zapisów. Opłata startowa do 20. 08. 2015 r. wynosi 30 zł! Od 20. 08 opłata będzie wynosić 40 zł.

PLAKAT III MALOPOLSKI BIEG DROGĄ ŚW JAKUBA

 

9.08.2015, Ogłoszenia - 19 Niedziela Zwykła

W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy słowa Jezusa skierowane do szemrzących przeciwko niemu Żydów; ”Kto we mnie wierzy, ma życie wieczne. Jam jest chleb życia”. Może i w sercach wielu z nas rodzą się liczne wątpliwości, co do obecności Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Jednak przyszliśmy na Mszę św., aby wsłuchiwać się w Jego Słowo i przyjąć Go do swojego serca. Nie wahajmy się mówić Panu Jezusowi o naszych wątpliwościach i prosić o wiarę.

Więcej…
 

26.07.2015, Ogłoszenia - 17 Niedziela Zwykła

ODPUST PARAFIALNY ŚW. JAKUBA
Święty Jakub Starszy Apostoł, patron naszego Sanktuarium musiał się wiele nauczyć od Jezusa, aby móc pić z kielicha Jego męki. Jezusowa misja polegała na służeniu. W szkole Jezusa, Apostoł nauczył się nie królowania, lecz służby. Dlatego służąc Kościołowi pierwotnemu oddał życie za wiarę, jako pierwszy pośród apostołów. Przeżywając odpust parafialny w naszej wspólnocie bierzmy dobry przykład od św. Patrona, jak służyć Bogu i ludziom i być zawsze blisko Chrystusa. Witamy serdecznie wszystkich, czcicieli św. Jakuba Ap., przybyłych gości oraz właścicieli kramików odpustowych. Wszystkim, przez wstawiennictwo naszego patrona życzymy obfitości łask Bożych, radości życia i trwania przy Chrystusie.

Więcej…
 

odpust15

 

O zespole NDEGE BROTHERS:
 
Zespół składa się z czterech braci o korzeniach Polsko-Kenijskich. Muzyka zespołu sięga do Afrykańskich korzeni łącząc się z wirtuozerią wykonania i szeroko rozbudowaną improwizacją. Słychać w niej wpływy nie tylko muzyki afrykańskiej, gdyż sięgają z doświadczeń muzyki popularnej i jazzu.
 
Skład zespołu:
Olav Mbeda Ndege - saksofon altowy i tenorowy, wokal, piano
David Mbeda Ndege - puzon
Benjamin Mbeda Ndege - perkusja
Dominik Mbeda Ndege - tuba

 

 


Strona 73 z 93