payday loans

Zagłosuj na nasz projekt obywatelski!

Zwracamy się z prośbą o głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego przygotowane przez proboszcza ks. Ryszarda Honkisza:
- Małopolski Festiwal Camino de Santiago (Kod zadania SKOMT038)

- Strój sportowy dla juniora na MINI MUNDIAL 2016 powiatu krakowskiego (Kod zadania: PKRAS041)

Zagłosować można, wchodząc na stronę: https://bo.malopolska.pl/index.php/glosowanie

Głównym celem Małopolskiego Festiwalu Camino de Santiago jest promocja Małopolski poprzez popularyzację małopolskiego odcinka Drogi św. Jakuba Via Regia i Małopolskiej Drogi św. Jakuba - upowszechnianie walorów przyrodniczych i krajoznawczych Jakubowego Szlaku oraz Szlaku Architektury Drewnianej Małopolski i leżącego na przecięciu tych szlaków Diecezjalnego Sanktuarium św. Jakuba.

Małopolski Festiwal Camino to cykl imprez plenerowych i wydawnictw, które pozwolą mieszkańcom Małopolski poznać szczegółowo Małopolski Jakubowy Szlak, przybliżyć jego niesamowity potencjał i unikatowy klimat. Wyróżniającą się cechą projektu jest różnorodność – w barwny i urozmaicony sposób chcemy promować Małopolskę poprzez cykl imprez: bieg, koncerty, plenery malarskie, przejścia Drogą św. Jakuba, gry terenowe, pikniki rodzinne, rajdy rowerowe, spotkania i wyprawy z seniorami, międzynarodową konferencję naukową, wydanie wielojęzycznego przewodnika i śpiewnika pieśni jakubowych, przygotowanie wystawy „Najpiękniejsza Droga Świata” oraz miejskiej gry terenowej.

Na projekt subregionalny mogą głosować osoby zamieszkujące powiaty: bocheński, krakowski, miechowski, myślenicki, proszowicki i wielicki.

Bardzo proszę o poparcie projektu i zachęcenie do głosowania swoich krewnych oraz znajomych.

Z wyrazami szacunku i wdzięczności

ks. Ryszard Honkisz

Strój sportowy dla juniora na MINI MUNDIAL 2016 powiatu krakowskiego Kod zadania: PKRAS041

CELEM GŁÓWNYM projektu jest zwiększenie bazy i potencjału 17 klubów sportowych działających na terenie gmin powiatu krakowskiego. Cel ten zrealizowany zostanie poprzez zakupienie 45 profesjonalnych 3-częściowych kompletów sportowych wraz z niezbędnymi nadrukami (koszulka, spodenki, getry) do gry w piłkę nożną dla Klubów Sportowych z wybranych gmin powiatu krakowskiego: Krzeszowice, Skała, Skawina, Słomniki, Świątniki Górne, Czernichów, Igołomia-Wawrzeńczyce, Iwanowice, Kocmyrzów-Luborzyca, Liszki, Michałowice, Zabierzów, Zielonki.

W ramach projektu zorganizowany zostanie również MINI MUNDIAL 2016 powiatu krakowskiego, w trakcie którego rozdane zostaną komplety meczowe, zorganizowane zostaną rozgrywki, a zwycięskie drużyny otrzymają nagrody. Mini Mundialowi towarzyszyć będzie piknik. Patronat nad wydarzeniem objął ROBERT LEWANDOWSKI. Mini Mundial uświetnią swoją obecnością zaproszeni goście: JERZY DUDEK i ADAM NAWAŁKA. A byli wielokrotni reprezentanci Polski piłki nożnej opowiedzą o swojej karierze sportowej: Andrzej Niedzielan, Tomasz Rząsa, Arkadiusz Radomski, Marek Koźmiński.


Głosować może każda osoba, która:
Ukończyła 16 rok życia;
Zamieszkuje POWIAT KRAKOWSKI;
Nie oddała już głosu na inny projekt w Budżecie Obywatelskim Woj. Małopolskiego 2016

Głosować można:
ELEKTRONICZNIE - za pomocą stron internetowych BO: http://www.bo.malopolska.pl/index.php/glosowanie
OSOBIŚCIE - w Urzędzie Marszałkowskim: ul. Racławicka 56 w Krakowie
KORESPONDENCYJNIE - posyłając na adres Urzędu Marszałkowskiego [ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków] kartę do głosowania, można ją znaleźć na stronie https://bo.malopolska.pl/index.php/glosowanie

 

26.06.2016, Ogłoszenia - 13 Niedziela Zwykła

Pan Jezus mówi: „Pójdź za Mną” - Pójście za Jezusem daje wolność, nawet jeśli ten krok jest trudny i wymaga od nas wyrzeczeń, ale Bóg nie zostawia nas samych. Swoim Słowem i Ciałem umacnia nas podczas Eucharystii.
Zapraszamy na Nabożeństwo czerwcowe dziś o godz. 16.30.

Więcej…
 

Niedzielne Pielgrzymowanie

Drodzy Członkowie Bractwa św. Jakuba i Czciciele św. Jakuba!
Serdecznie zapraszamy do udziału już w ostatnim VII etapie Niedzielnego Pielgrzymowania Małopolską Drogą św. Jakuba w ramach Pielgrzymki Gwiaździstej »1050 km Drogą św. Jakuba na 1050-lecie Chrztu Polski« w intencji Światowych Dni Młodzieży »KRAKÓW 2016«. W dniu 26 czerwca 2016 r. (niedziela) planujemy pielgrzymować z Sanktuarium Diecezjalnego św.
Jakuba w Więcławicach Starych do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie (26 km). Pielgrzymowanie rozpoczynamy tradycyjnie od uczestnictwa w Mszy św. odprawionej w sanktuarium św. Jakuba w Więcławicach Starych o godz. 7:50, a zakończymy modlitwą w kaplicy św. Jakuba w sanktuarium św. Jana Pawła II i wręczeniem pamiątkowych dyplomów.
Dla osób decydujących się na przejazd autokarem z Krakowa do Więcławic Starych podajemy najważniejsze informacje:
Odjazd autokaru (26 czerwca br.) o godz.: 6:50 – z pętli autokarowej na Azorach w Krakowie; o godz. 7:00 – spod estakady T. Rozwadowskiego, przy sanktuarium Ecce Homo św. Brata Alberta w Krakowie (przystanek MPK, kierunek Warszawa). Orientacyjny koszt przejazdu autokarem wynosi: 10 zł/osoba.
Każdy uczestnik bierze udział w wędrówce na własną odpowiedzialność.
Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub kierować telefonicznie do: Franciszka Mroza:
tel. 664 329 302
Z pielgrzymkowym pozdrowieniem BUEN CAMINO!
Franciszek Mróz
Bractwo św. Jakuba w Więcławicach Starych

Etap 07 Plakat Niedzielne Pielgrzymowanie Pielgrzymka Gwiazdzista 2016

 

19.06.2016, Ogłoszenia - 12 Niedziela Zwykła

A wy za kogo Mnie uważacie ? – pyta Jezus w dzisiejszej Ewangelii . To jest pytanie skierowane do każdego z nas; kim właściwie jest Jezus dla mnie, dla ciebie. Pan Jezus mówi dalej: Jeśli kto chce iść za Mną ?Jeśli chcesz. To musi być twoja decyzja w dodatku podejmowana każdego dnia na nowo.
Zapraszamy dziś na nabożeństwo czerwcowe o godzinie 16.30

Więcej…
   

Peregrynacja Symboli Światowych Dni Młodzieży w naszym Sanktuarium

Symbole SDM Wieclawice

W dniu 19 czerwca AD 2016 w naszej parafii przeżywaliśmy peregrynację Symboli Światowych Dni Młodzieży.
Są to te same Symbole, które św. Jan Paweł II przekazał młodzieży w latach 80-tych XX wieku.

„Krzyż”

Drewniany krzyż, nazywany dziś „Krzyżem Światowych Dni Młodzieży” został wykonany w 1983 roku z okazji rozpoczęcia Roku Świętego Jubileuszu Odkupienia (25.03.1983 – 22.04.1984). Podczas uroczystości otwarcia Roku Świętego młodzi ludzie wnieśli ten krzyż do bazyliki św. Piotra, gdzie pozostał przez cały czas trwania jubileuszu. Ustawiony przy konfesji św. Piotra towarzyszył kolejnym uroczystościom i grupom pielgrzymów, którzy przybywali do Watykanu. Wśród nich nie zabrakło też młodzieży: przedstawicieli ruchów i wspólnot, którzy wspólnie odpowiedzieli na zaproszenie Ojca Świętego.

To właśnie oni poprosili, by papież przekazał im krzyż po zakończeniu obchodów.
Ojciec Święty spełnił ich prośbę i w Niedzielę Zmartwychwstania powierzył im Krzyż Roku Świętego, mówiąc:

„Droga młodzieży, na zakończenie Roku Świętego powierzam wam znak tego Roku Jubileuszowego: Krzyż Chrystusa! Nieście go na cały świat jako znak miłości Pana Jezusa do ludzkości i głoście wszystkim, że tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym jest zbawienie i odkupienie.”w. Jan Paweł II, Rzym, 22 kwietnia 1984)

Do dziś krzyż był już obecny na wszystkich kontynentach, także w krajach doświadczanych wojnami i konfliktami. Młodzi niosą go zarówno do sanktuariów i miejsc wydarzeń religijnych, jak też tam, gdzie na co dzień potrzeba świadectwa wiary. Przy nim modlono się w miejscu zamachów na World Trade Center w Nowym Jorku i w Rwandzie borykającej się ze skutkami krwawej wojny domowej. Odwiedził siedzibę ONZ, ale też niewielkie szkoły, szpitale i więzienia.

Od 14.04.2014 roku krzyż wraz z ikoną Maryi pielgrzymuje po polskich diecezjach, przygotowując Polskę na Światowe Dni Młodzieży.

„Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani

Obraz Matki Bożej Salus Populi Romani należy do najbardziej czczonych wizerunków Maryi we Włoszech. Przydomek „Wybawicielka Ludu Rzymskiego” sięga  wydarzeń z końca VI wieku, kiedy mieszkańców Rzymu trawiła epidemia dżumy. W roku 590 papież Grzegorz Wielki niósł ten wizerunek Maryi w błagalnej procesji, prosząc o ocalenie miasta. Wówczas ujrzał na niebie anioła, chowającego karzący miecz, a wkrótce potem zaraza ustąpiła.

Po raz pierwszy na Światowych Dniach Młodzieży Matka Boża w tym wizerunku pojawiła się w roku 2000, kiedy kopię ikony umieszczono przy papieskim ołtarzu na Tor Vergata.”

Informacje zaczerpnięte z http://www.krakow2016.com/symbole

Warto wspomnieć, iż w naszym Sanktuarium w ołtarzu Matki Bożej (na lewo patrząc w stronę ołtarza głównego) znajduje się kopia ikony Matki Bożej Salus Populi Romani. Jest ona ozdobiona w złotą sukienkę.

Fotorelacja z peregrynacji: Fotorelacja A. Augustynek - tutaj

 


Strona 72 z 109