payday loans

6.09.2015, Ogłoszenia - 23 Niedziela Zwykła

W dniu dzisiejszym gościmy w parafii uczestników VIII Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. Droga św. Jakuba w Polsce - historia, teraźniejszość i przyszłość. W 10 rocznicę otwarcia pierwszego polskiego odcinka Camino de Santiago. Msza św. w 8. rocznicę przekazania relikwii św. Jakuba do naszego kościoła o godzinie 12.15 z udziałem Ks. Bpa Grzegorza Rysia.

Więcej…
 

DZIEŃ OTWARTY Strażnicy Kultury w Więcławicach Starych

STRAŻNICA KULTURY w Więcławicach Starych (budynek OSP) serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Gminy Michałowice na II-gi już DZIEŃ OTWARTY, w niedzielę 6 września w godzinach 10.00 do 16.00

W trakcie DNIA OTWARTEGO można będzie:

- zapoznać się z jesienną oferta zajęć i imprez

- zobaczyć zajęcia pokazowe oraz osobiście w nich uczestniczyć

- porozmawiać z instruktorami

- zapisać się na wybrane zajęcia.

ZAPRASZAMY !

Zespół organizacyjny

STRAŻNICY KULTURY

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

tel. 733029009

 

Poniżej linki do formularzy zgłoszenia na zajęcia w Strażnicy Kultury:
1. dla dziecka -
 http://goo.gl/forms/6zfLhtNgKe
2. dla osoby dorosłej -
 http://goo.gl/forms/8X8ccz3CaO

 

harmonogram-jesien-small

 

 

Konferencja 2015

Szanowni Państwo!

W imieniu Komitetu Organizacyjnego mamy zaszczyt zaprosić na VIII Międzynarodową Konferencję Naukową „Droga św. Jakuba w Polsce – przeszłość i teraźniejszość. W 10. rocznicę otwarcia pierwszego polskiego odcinka Camino de Santiago”, która odbędzie się w dniach 4-6 września 2015 roku w Michałowicach, Krakowie oraz w Więcławicach Starych.
W załączniku przesyłamy program konferencji.
Rozpoczęcie konferencji odbędzie się 4 września 2015 r. o godz. 17.00 w Bibliotece Publicznej Gminy Michałowice (Pl. J. Piłsudskiego 2; Michałowice). Jednocześnie informujemy, że zapewniamy transport z Krakowa do Michałowic. Odjazd autokaru o godz. 15:45 spod Hotelu Wyspiański (dawny Dom Turysty, ul. Kopernika w Krakowie).
Miejscem obrad drugiego dnia konferencji będzie aula Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie (ul. Bernardyńska 3). Zakończenie konferencji zaplanowaliśmy w Sanktuarium Diecezjalnym św. Jakuba w Więcławicach Starych – 6 września 2015 r. o godz. 15.00.
Planowana konferencja jest już ósmym spotkaniem, poświęconym w całości problematyce genezy i funkcjonowania Drogi św. Jakuba oraz kultu Jakuba Starszego Apostoła w Polsce i na świecie.
Jednym z celów konferencji jest wzajemna wymiana informacji o polskim dorobku w zakresie stanu badań naukowych i podejmowanych działaniach organizacyjnych związanych z kultem św. Jakuba, szczególnie w Polsce.
Pragniemy poinformować, że na prośbę wielu osób termin przyjmowania zgłoszeń oraz uiszczenia opłaty konferencyjnej upływa 1 września 2015 r.
Wszelkie pytania prosimy kierować na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Do Państwa dyspozycji są także telefony organizatorów:
Ks. kan. Ryszard Honkisz – Kustosz Sanktuarium św. Jakuba w Więcławicach Starych – tel. kom. 601 420 038
dr Franciszek Mróz (Komitet Naukowy i Organizacyjny Konferencji) – tel. kom. 664 329 302

Informacje dotyczące konferencji są zamieszczone także na stronie internetowej:www.caminogalicja.pl

Z wyrazami głębokiego szacunku i pielgrzymkowym pozdrowieniem BUEN CAMINO!
Komitet Organizacyjny Konferencji

Ks. kan. Ryszard Honkisz
Kustosz Sanktuarium św. Jakuba w Więcławicach Starych

dr Franciszek Mróz
Komitet Naukowy i Organizacyjny Konferencji

dr Kamila Ziółkowska-Weiss
Sekretarz Komitetu Organizacyjnego

 

 

KOMUNIKAT 02 PROGRAM KONFERENCJA JAKUBOWA 25-08-2015 750

KOMUNIKAT 02 PROGRAM KONFERENCJA JAKUBOWA 25-08-2015 02 750

 

Pliki w dużej rozdzielczości:

http://www.swjakub.pl/images/stories/20150901/KOMUNIKAT_02_PROGRAM_KONFERENCJA_JAKUBOWA_25-08-2015.jpg

http://www.swjakub.pl/images/stories/20150901/KOMUNIKAT_02_PROGRAM_KONFERENCJA_JAKUBOWA_25-08-2015_02.jpg

 

 

30.08.2015, Ogłoszenia - 22 Niedziela Zwykła

Stajemy przed Bogiem podczas Eucharystii, przepraszamy Go za nasze winy, wyznajemy wiarę w Niego, wychwalamy Go, śpiewamy „Chwała” i „Święty, święty”. Gdzie jednak są nasze myśli, kiedy wypowiadamy te wszystkie słowa? Czy nasze serca są zwrócone do tego, którego wzywamy? Pomyślmy o tym, że Pan jest zawsze blisko, obok nas – a my?

Więcej…
 

23.08.2015, Ogłoszenia - 21 Niedziela Zwykła

W chwilach trudnych niełatwo jest wytrwać, ale wtedy można wołać za św. Piotrem: „Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego”. I mimo wszystko trwać przy Jezusie, który zapewnia nas, że kto spożywa Jego Ciało i pije Jego Krew, ma życie wieczne. Ta świadomość zawsze towarzyszyła mieszkańcom wsi, których pracę i trud Chrystus włączył w swoją zbawczą misję. Dziś dziękujemy Panu Bogu za owoce ziemi i pracy rąk ludzkich, które stają się naszym pokarmem na drogę do wieczności.

Więcej…
 

dozynki2015

 

 


Strona 72 z 93