payday loans
   

Ogłoszenia duszpasterskie - 31. Niedziela Zwykła

Święty Paweł zwraca dzisiaj uwagę, żeby słowa Bożego nie przyjmować jak słowa ludzkiego, ale „jak słowo Boga, który działa w was wierzących”. Nigdy nie należy łączyć słowa Bożego z tym, który je głosi. To słowo, przyjęte z wiarą, będzie wydawać owoce w naszym życiu.

Więcej…
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 30. Niedziela Zwykła

Przestrzegamy wielu nakazów i zakazów. Jednak żaden z tych przepisów nie jest ważniejszy od „Przykazania Miłości”, które przypomniał apostołom Pan Jezus. Nie chodzi jednak o uczucie ani bezwolne spełnianie czyichś oczekiwań. Kochać to pragnąć dobra zarówno dla drugiej osoby, jak i dla siebie. Niech ten dzisiejszy udział we Mszy św. uzdolni serce każdego z nas do takiej miłości.

Więcej…
 

Nabór do Więcławickiego chóru typu Gospel

Camono FB750

Chór Camino to świeżo upieczony chór gospel pochodzący z Więcławic Starych – malowniczej wsi koło Krakowa, położonej na szlaku znanym pielgrzymom z całej Europy jako Camino de Santiago.

Do końca października chór Camino jest otwarty na przyjęcie nowych chórzystów, dlatego zaprasza wszystkich miłośników dobrej muzyki do udziału w otwartych próbach chóru, które odbędą się 20 października oraz 27 października o godzinie 18:30 w centrum Strażnica Kultury w Więcławicach Starych przy ul. Dworskiej 6. Więcej szczegółów poniżej.

Więcej…
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 29. Niedziela Zwykła

Jezus mówi dziś w Ewangelii „Oddajcie cezarowi to, co należy do cezara; a Bogu to, co należy do Boga”. Naszym celem jest życie wieczne, osadzeni jednak jesteśmy w konkretnej ziemskiej rzeczywistości. Często doświadczamy wątpliwości w określaniu granic w naszym życiu. Potrzebny jest nam zatem jasny system wartości, musimy także kierować się uczciwością wobec samych siebie i innych ludzi, a także wobec Boga. Czy pamiętamy, że Eucharystia jest dla nas umocnieniem, abyśmy mogli być źródłem światła w świecie?

Więcej…
 


Strona 8 z 68