payday loans

SŁOWO PASTERSKIE ADMINISTRATORA APOSTOLSKIEGO ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ KARDYNAŁA STANISŁAWA DZIWISZA

Czcigodni Kapłani, diecezjalni i zakonni, Osoby Konsekrowane, Drogie Wspólnoty Parafialne, Umiłowani w Chrystusie Panu, Siostry i Bracia w Archidiecezji Krakowskiej,


Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego ( kanon 401 §1 ), każdy biskup po osiągnięciu wieku 75 lat życia, składa na ręce Ojca św. dymisję ze sprawowanego urzędu i po przyjęciu jej przez Papieża, przechodzi na emeryturę. Uczyniłem to na wiosnę 2014 roku. Jednak ze względu na doniosłość wydarzeń, które miały dokonać się w Krakowie, i czas potrzebny na ich właściwe przygotowanie, przede wszystkim Światowe Dni Młodzieży, dopiero teraz Papież Franciszek przyjął moją dymisję i w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, 8 grudnia br., mianował nowego biskupa diecezjalnego w Archidiecezji Krakowskiej.
Został nim abp Marek Jędraszewski, dotychczasowy Metropolita Łódzki.  

Więcej…
 

18.12.2016, Ogłoszenia - 4 Niedziela Adwentu

Zapaliliśmy już czwartą świeczkę na wieńcu adwentowym. Przyjście Pana jest bliskie. Ile jest w nas wiary w Bożą obietnicę? Na ile ufamy Bogu w naszym życiu? Czy my jak św. Józef w dzisiejszej Ewangelii też jesteśmy gotowi do podjęcia wezwania, które Pan Bóg kieruje do każdego z nas? Czy jesteśmy gotowi na przyjście Pana?
O godz. 16.30 zapraszamy dziś na Nieszpory.
Przez cały tydzień zapraszamy wszystkich na RORATY o godz. 17.00.

Więcej…
 

4.12.2016, Ogłoszenia - 2 Niedziela Adwentu

Słyszymy dziś w Ewangelii wołanie: „Nawróćcie się się, bo bliskie jest królestwo niebieskie”. Żeby przyjąć Chrystusa, naszego wybawiciela, trzeba przygotować swoje serce, zwrócić się do Boga. Niech atmosfera przedświąteczna nie przysłoni nam istoty przygotowania do tych pięknych i głębokich świąt Bożego Narodzenia.
O godz. 16.30 zapraszamy dziś na Nieszpory.
Przez cały tydzień zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie młodzież Gimnazjum i dzieci z lampionami, na RORATY o godz. 17.00.

Więcej…
   

semi001 550

 

Sylwester z ubogimi

Organizatorzy SYLWESTRA Z UBOGIMI - spotkania dla osób bezdomnych i  ubogich proszą o wsparcie wszystkie osoby dobrej woli.

Akcję można wspomóc finansowo lub przynosząc nowe i nieużywane :

  • Czapki, szaliki, rękawiczki, ciepłe skarpety
  • Kubki termiczne, termosy, koce
  • Środki higieniczne


Można przygotować także jedzenie : ciasta, krokiety, pierogi - które pojawią się na sylwestrowym stole.

Szczegóły akcji dostępne są na stronie internetowej:  www.krakow.sylwesterzubogimi.pl

Organizatorzy SYLWESTRA Z UBOGIMI - spotkania dla osób bezdomnych i  ubogich zapraszają do współpracy chętnych wolontariuszy.

 


Strona 8 z 53