payday loans
   

Kolędowanie z zespołem Jakubowe Muszelki

Zapraszamy serdecznie na wspólne kolędowanie z zespołem Jakubowe Muszelki w najbliższą niedzielę po Mszach Św. o godz. 9:00, 11:00 i 12:15.

W tym dniu będzie też można nabyć płytę kolędową zespołu i wesprzeć zbiórkę pieniężną na pielgrzymkę dziękczynną zespołu do Santiago de Compostella za 10 lat grania i śpiewania na chwałę Pana.

PC260927-kadr750

 

Ogłoszenia duszpasterskie - 1. Niedziela Bożego Narodzenia (Niedziela Św. Rodziny)

Prośmy dziś Pan Boga o umiejętność rozpoznawania stającego na naszej drodze życia Chrystusa, tak jak Symeon i Anna, abyśmy z Nim kroczyli przez życie i dzielili się nim z innymi, których my spotkamy.

Więcej…
 

Apel Policji

Apel

Policji skierowany do Parafian, o odczytanie którego prosi się księży podczas ogłoszeń duszpasterskich:

 

Policja nadal odnotowuje liczne przypadki przekazywania przez starsze osoby swoich oszczędności przestępcom. Sprawcy cały czas modyfikują swoje metody działania często pod tzw. legendą „Na Wnuczka”; „ Na Policjanta”; ”Na wypadek”

W związku ze wzrostem oszustw apelujemy do mieszkańców, zwłaszcza osób starszych, o zwracanie uwagi na połączenia telefoniczne, w których osoby dzwoniące podają się za członków najbliższej rodziny, proszą o pilne pożyczenie dużych sum pieniędzy, sięgających do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Sprawcy w podstępny sposób wykorzystują łatwowierność rozmówców, przekazują takie informacje, które uwiarygodniają ich, jako osoby najbliższe (dzieci, wnuki, kuzynostwo). Mówią o bardzo trudnej sytuacji życiowej – wypadku, chorobie, problemach z prawem, które natychmiast mogą rozwiązać dzięki przekazanym im pieniądzom. Osoby starsze bez żadnej weryfikacji przekazują duże kwoty pieniędzy kurierom, rzekomo przysłanym przez członków rodziny, sądząc że faktycznie pieniądze te trafią do ich najbliższych.

Zwracamy się do Państwa o zwrócenie szczególnej uwagi na tego typu podejrzane połączenia, prosząc o ich bezwzględną weryfikację oraz o bezzwłoczne informowanie Policji na nr 112.

 

Ogłoszenia duszpasterskie - 4. Niedziela Adwentu

Zapaliliśmy już czwartą świeczkę na wieńcu adwentowym. Już za chwilę dobre jedzenie, śpiewanie kolęd i spotkania w rodzinnym gronie. Warto jednak spojrzeć na ten czas głębiej. Patrząc na Dzieciątko w żłóbku, zobaczmy wszechmogącego Boga, który z miłości do nas uniżył się i przyjął postać człowieka. Powiedzmy Jezusowi, co kryją nasze serca. On jest Tym, na którego czekamy.

Więcej…
 


Strona 8 z 70