payday loans

Ogłoszenia duszpasterskie - 6. Niedziela Wielkiego Postu - Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

Jezus Chrystus wjechał do Jerozolimy tylko po to, aby dokonać paschalnego misterium. Tylko w Nim jest nasze życie i zmartwychwstanie. Tylko ten dostąpi zbawienia, kto pójdzie za Nim i zaufa Mu bezgranicznie, bo On jest prawdziwym Królem i Mesjaszem.

Więcej…
 

Przystąp do dzieła duchowej adopcji online

Ze względu na utrzymującą się pandemię, istnieje możliwość podjęcia duchowej adopcji również w domach. Jeśli do dzieła pragnie przystąpić więcej domowników, obrzęd ten mogą przeprowadzić rodzice, czy też jeden z dorosłych członków rodziny. Osoby, które zdecydują się na taką formę proszone są o wypełnienie następującego formularza (LINK DO FORMULARZA) podając: imię osoby podejmującej Duchową Adopcję Dziecka Poczętego i miejsce zamieszkania.

Informację o przystąpieniu do Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego można również dostarczyć drogą mailową na adres  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Więcej…
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 5. Niedziela Wielkiego Postu

Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy okres pasyjny Wielkiego Postu, czyli rozważanie Męki Pańskiej. Widzimy krzyże i obrazy zasłonięte na znak smutku i żałoby. Godzina Chrystusa jest już bliska. Bądźmy razem z Nim, kiedy będzie nas zbawiał – niech w tym pomogą nam parafialne rekolekcje. Starajmy się tak zorganizować czas by móc w nich uczestniczyć, pomóżmy też osobom starszym i chorym by mogli uczestniczyć poprzez transmisje na stronie parafii, a tych, którzy mogą przywieźmy we wtorek na godz. 12.00 do kościoła na Mszę św. połączoną z Sakramentem Namaszczenia.

Więcej…
   

Ogłoszenia duszpasterskie - 4. Niedziela Wielkiego Postu

Miłość Boga wobec człowieka nigdy nie zawodzi. To człowiek często zawodzi, rani i odchodzi od Bożej miłości. Każda Eucharystia na nowo przypomina nam prawdę, że Bóg kocha i przebacza inaczej niż my. Uczmy się od Jezusa Chrystusa, który zawisł na drzewie krzyża za każdego człowieka, postawy miłości i przebaczenia wobec każdego bliźniego, którego spotkamy na naszej drodze życia.

Więcej…
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 3. Niedziela Wielkiego Postu

Dziś jest czas, by obudzić swoją wiarę, by przyjrzeć się swojemu życiu religijnemu w czasach pandemii. By postawić sobie pytania: Czy w moim życiu Pan Bóg jest na pierwszym miejscu? Czy może jest coś, co przysłania mi obraz Boga? Czy moja wiara i krzyż Chrystusa są dla mnie chlubą i drogowskazem? Jak traktuję Dekalog? Jaką zajmuję postawę wobec wrogów i przeciwników kościoła? W Wielkim Poście mamy przyjrzeć się naszemu życiu.

Więcej…
 


Strona 8 z 125