payday loans

Ogłoszenia duszpasterskie - 2. Niedziela Wielkanocna

Obchodzimy dziś Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Trwając w radości wielkanocnej pamiętamy o zbawczej ofierze Chrystusa. Ciesząc się ze zmartwychwstania, oglądamy Jego przebite ręce, nogi i bok. Choć w naszym życiu pojawiają się różne trudności, dzięki Bożemu Miłosierdziu możemy mieć nadzieję na życie wieczne. Święty Piotr przypomina nam, iż celem naszej wiary jest zbawienie.

Więcej…
 

Wielkanoc 2017 - życzenia

Chrystus ZmartwychwstałyZ okazji

Świąt Zmartwychwstania Pańskiego,

w Roku św. Brata Alberta życzę,

by spotkanie ze Zmartwychwstałym

zaowocowało taką obfitością łaski i radości,

byśmy każdego dnia i dla każdego

potrafili być dobrymi jak chleb.

 

ks. kan. Ryszard Honkisz

ks. Aleksander Kasprzyk

ks. Jan Majewski

 

Wielkanoc 2017 r.

 

Ogłoszenia duszpasterskie - Poniedziałek Wielkanocny

Nawet kiedy czasem panuje w naszej wierze ciemność, a nasza nadzieja bardzo osłabła, to nie zmienia to faktu, że Jezus żyje. Radujmy się tą piękną prawda i zapowiedzią naszego zmartwychwstania.

  • Bóg zapłać wszystkim, którzy w Wielkim Tygodniu potrafili znaleźć czas i czuwali na modlitwie w kościele, oraz towarzyszyli Chrystusowi podczas Triduum Paschalnego.

  • Bóg zapłać p. Antoninie Janeczek i p. Stefanii Komenda oraz niewiastom, które prowadziły niedzielną Drogę Krzyżową. Pani Justynie, katechetce i ks. Aleksandrowi za przygotowanie dzieci i młodzieży oraz prowadzenie Drogi Krzyżowej przez cały Wielki Post.

Więcej…
 

Program uroczystości Wielkiego Tygodnia

Wielki Czwartek (13.04)

  • 800 zapraszamy na Jutrznię ze Służbą Liturgiczną
  • 1830 Msza św. Wieczerzy Pańskiej, przeniesienie Pana Jezusa do "Ciemnicy" i czuwanie do godz. 2100

Prowadzą mieszkańcy:

  • 1930 Woli Więcławskiej
  • 2000 Więcławic Starych i Dworskich
Więcej…
 

9.04.2017, Ogłoszenia - 6 Niedziela WP - Niedziela Palmowa

Dzisiaj przeplata się radość z uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy z opisem Jego męki i śmierci. Niedziela Palmowa wprowadza nas w Wielki Tydzień. To wielki dowód miłości być przy Jezusie nie tylko w chwilach chwały, ale i cierpienia. Trwajmy przy naszym Królu, kiedy będzie szedł drogą krzyżową – czuwajmy, gdy będzie umierał na krzyżu – bowiem to wszystko prowadzi nas do zmartwychwstania.
Zapraszamy dziś o godz. 15.15 na Drogę Krzyżową prowadzoną przez parafian – szczególnie tych, którzy nie dążyli jeszcze podczas tego Wielkiego Postu oraz na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16.15.

Więcej…
 

2.04.2017, Ogłoszenia - 5 Niedziela WP

Ogłoszenia duszpasterskie – 5 Niedziela Wielkiego Postu

„Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie” - powiedział dziś do nas Chrystus. Czekające nas Święta Wielkanocne, to nie tylko piękne tradycje i spotkania rodzinne, ale też rozważanie męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Dziś, po raz kolejny, w kontekście śmierci, pojawia się pytanie o naszą wiarę – ale tu nie chodzi o naszą śmierć, ale o nasze życie wieczne!

Więcej…
 


Strona 8 z 59