payday loans

Ogłoszenia duszpasterskie - 23. Niedziela Zwykła

Zgromadziliśmy się, by święcić radosną Paschę niedzielną. Pośród nas obecny jest Chrystus, który przyrzekł swoją obecność tam, „gdzie dwóch lub trzech gromadzi się w Jego imię”. Pamiętajmy o tym zapewnieniu i nie ustawajmy w wielbieniu Boga i głoszeniu Jego Ewangelii.

Więcej…
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 22. Niedziela Zwykła

Zgromadziliśmy się, aby sławić zwycięstwo Chrystusa, aby uczestniczyć w Jego krzyżu, przez który przychodzi życie i zbawienie. Dla chrześcijanina nie ma innej drogi, jak iść za Chrystusem, który nas zbawił przez swe uniżenie, śmierć i zmartwychwstanie. Nasz powrót do kościoła i nasza obecność na tej Eucharystii jest świadectwem, że idziemy za Nim i chcemy uczestniczyć w Jego zwycięstwie, że idziemy właściwą drogą.

Więcej…
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 21. Niedziela Zwykła

Chrystus jest pełnią bożego objawienia, to On posiada klucze, które otwierają przed nami tajemnice życia, przebaczenia i zbawienia. Włączeni do Kościoła przez wiarę i chrzest mamy dostęp do Chrystusa i Bożych tajemnic. Niech nasz czynny udział w Eucharystii otwiera przed nami ogrom bogactw, mądrości i wiedzy jakimi pragnie podzielić się z nami Bóg, oraz darów ziemi za które dziś pragniemy wspólnie dziękować i prosić, by nikt na świecie nie cierpiał z głodu i pragnienia.

Więcej…
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 20. Niedziela Zwykła

Należymy do Kościoła – powszechnej rodziny zbawionych. Kościół najpełniej objawia się, gdy zgromadzeni na Eucharystii jednym sercem wyznają wiarę i uwielbiają Boga. Nasze dzisiejsze zgromadzenie wokół Chrystusa niech uświadomi każdemu z nas łączność z wielką rzeszą ludzi na całej ziemi, którzy jak my składają dziś ofiarę i chwalą Boga. Jesteśmy małą cząstką wielkiej Rodziny Kościoła, wielkiej Rodziny Boga.

Więcej…
 

Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski

We wtorek dnia 4 sierpnia br. cały świat obiegły wstrząsające relacje z Bejrutu, w którym doszło do potężnej eksplozji materiałów wybuchowych. Wydarzenie okazało się tragiczne w skutkach, a skala zniszczeń – porażająca. 150 ofiar śmiertelnych (a liczba ciągle wzrasta), ponad 5 tys. rannych i szkody materialne opiewające na miliardy dolarów.

Więcej…
 

Komunikat Kurii Krakowskiej

Ponieważ w dniu 15 sierpnia 2020 roku przypada 100. rocznica Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą, w Diecezji Warszawsko-Praskiej podjęto modlitewną nowennę na wzór tej, która była odprawiana w stolicy w sierpniu 1920 roku. W jej programie przewidziana została adoracja Najświętszego Sakramentu w nocy z 14 na 15 sierpnia br. w intencjach Ojczyzny.

Więcej…
 


Strona 7 z 116