payday loans

26.07.2015, Ogłoszenia - 17 Niedziela Zwykła

ODPUST PARAFIALNY ŚW. JAKUBA
Święty Jakub Starszy Apostoł, patron naszego Sanktuarium musiał się wiele nauczyć od Jezusa, aby móc pić z kielicha Jego męki. Jezusowa misja polegała na służeniu. W szkole Jezusa, Apostoł nauczył się nie królowania, lecz służby. Dlatego służąc Kościołowi pierwotnemu oddał życie za wiarę, jako pierwszy pośród apostołów. Przeżywając odpust parafialny w naszej wspólnocie bierzmy dobry przykład od św. Patrona, jak służyć Bogu i ludziom i być zawsze blisko Chrystusa. Witamy serdecznie wszystkich, czcicieli św. Jakuba Ap., przybyłych gości oraz właścicieli kramików odpustowych. Wszystkim, przez wstawiennictwo naszego patrona życzymy obfitości łask Bożych, radości życia i trwania przy Chrystusie.

Więcej…
 

odpust15

 

O zespole NDEGE BROTHERS:
 
Zespół składa się z czterech braci o korzeniach Polsko-Kenijskich. Muzyka zespołu sięga do Afrykańskich korzeni łącząc się z wirtuozerią wykonania i szeroko rozbudowaną improwizacją. Słychać w niej wpływy nie tylko muzyki afrykańskiej, gdyż sięgają z doświadczeń muzyki popularnej i jazzu.
 
Skład zespołu:
Olav Mbeda Ndege - saksofon altowy i tenorowy, wokal, piano
David Mbeda Ndege - puzon
Benjamin Mbeda Ndege - perkusja
Dominik Mbeda Ndege - tuba

 

 

19.07.2015, Ogłoszenia - 16 Niedziela Zwykła

Pan mym pasterzem, nie brak mi niczego – takie słowa psalmu śpiewamy dzisiaj. Kiedy jesteśmy pod opieką Jezusa – Dobrego Pasterza, nic złego nam nie grozi. On zna nas i troszczy się o nas, broni nas i ochrania. Naucza nas i zachęca do odpoczynku. Wsłuchujmy się w Jego głos, dajmy się Mu poprowadzić, zaufajmy Mu. On nie zostawi swoich owiec.

Więcej…
 

 

2536072015

 

12.07.2015, Ogłoszenia - 15 Niedziela Zwykła

Podczas każdej Mszy świętej stajemy przed Bogiem, o którym św. Paweł napisał, że z miłości przeznaczył nas dla siebie jako przybranych synów przez Jezusa Chrystusa. Należymy do Boga, który nas kocha i pragnie naszego dobra. Pamiętajmy o wielkiej wdzięczności za wszystko, co otrzymujemy od Pana w naszej codzienności.

Więcej…
 

5.07.2015, Ogłoszenia - 14 Niedziela Zwykła

Mieszkańcy rodzinnego miasta Nazaret nie przyjęli Jezusa , wątpili w Niego. Ich problem polegał na tym , że znali Go zbyt powierzchownie. Znali Jezusa tylko według ciała. Nie uwierzyli , dlatego Pan dziwił się ich niedowiarstwu. A jaka jest moja wiara w Pana Jezusa ?

Więcej…
 


Strona 52 z 72