payday loans

Światowe Dni Młodzieży w Parafii Św. Jakuba Apostoła

Z cyklu "przeżyjmy to jeszcze raz" - relacja video z pobytu pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży 2016 w naszej parafii.

Zapraszamy do obejrzenia!

Film - pielgrzymi ŚDM w Więcławicach

Zachęcamy również do śledzenia i polubienia naszego profilu na Facebook'u, gdzie znaleźć można więcej ciekawych relacji :)

https://www.facebook.com/parafiawieclawice

 

12.02.2017, Ogłoszenia - 6 Niedziela Zwykła

Mądrość polega na tym, żeby nie tylko przestrzegać Bożych przykazań, lecz także angażować w to swoje serce. Niech nasz udział we Mszy św. będzie nie tylko wypełnieniem przykazania, ale wchodzeniem w Bożą obecność i wsłuchiwaniem się w słowa, które Pan Bóg kieruje do każdego z nas.
Zapraszamy na Nieszpory, dziś o godz. 16.30.
Witamy w naszej wspólnocie ks. Jerzego Zubera, proboszcza i budowniczego kościoła w Balicach i życzymy obfitości łask Bożych w tym trudnym dziele.

Więcej…
 

5.02.2017, Ogłoszenia - 5 Niedziela Zwykła

Jezus nadaje sens naszemu życiu, a my jesteśmy wezwani, aby dzielić się tym dobrem, które otrzymaliśmy. Nie po to, żeby być bardziej popularnym, ale dla większej chwały Ojca w niebie. Kiedy odrzucamy Boga, nasze życie traci smak i ogarnia je ciemność. Są dwie drogi. To my dokonujemy wyboru, którą z nich idziemy.

Więcej…
 

40-godzinne Nabożeństwo 2017 r.

40-godzinne Nabożeństwo 2017 r.

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu

przygotowującą nas do owocnego przeżycia czasu Wielkiego Postu
i rekolekcji wielkopostnych


W niedzielę 12 lutego zapraszamy:

Od godz. 18.00 – 19.00 – parafian z Sieborowic i Woli Więcławskiej
Od godz. 19.00 – 20.00 – parafian z Wiktorowic
Od godz. 20.00 – 21.00 – parafian z Pielgrzymnowic

W niedzielę 19 lutego:

Od godz. 18.00 – 19.00 – parafian z Książniczek i Młodziejowic
Od godz. 19.00 – 20.00 – parafian z Masłomiącej
Od godz. 20.00 – 21.00 – parafian ze Zdzięsławic

W niedzielę 26 lutego:

Od godz. 18.00 – 19.00 – Wspólnotę Domowego Kościoła,
grupy młodzieżowe i służbę liturgiczną
Od godz. 19.00 – 20.00 – parafian z Zagórzyc Starych i Dworskich
Od godz. 20.00 – 21.00 – parafian z Więcławic Starych i Dworskich


Niezależnie od proponowanych godzin czuwania, zachęcamy do wyboru najdogodniejszego czasu na spotkanie z Chrystusem w Najświętszym Sakramencie.

 

29.01.2017, Ogłoszenia - 4 Niedziela Zwykła

Wizyty duszpasterskie: ks. Proboszcz
W czwartek – (02.02.) od godz. 15.00, Więcławice, od kościoła w kierunku remizy OSP, p. Herian do p. Pacura i Kołacz; ul. Dworska, Mieszczańska, Szlachecka i Kamienna.
W sobotę – (04.02), od godz. 13.00, Więcławice, od p. Suder i Łach do p. Chwastek i p. Rokitka; ul. Wąwozowa, Ojcowska i ul. Dworska.
Wizyty duszpasterskie: ks. Aleksander:
W poniedziałek (30.01), od godz. 9.00 – Sieborowice, od p. Boba i Hinc, ul. Załucek, a następnie od Zagórzyc, ul. Jaworek, ul. Wąska, ul. Nad Stawem, ul. Pałacowa do p. Król.
We wtorek – (31.01), od godz. 9.00 – Sieborowice, od p. Jachymek, ul. Zakrzeńskiego, ul. Piwna, ul. Zwierzyniec, ul. Grabowiec, ul. Słotwiny, ul. Sosnowiec do p. Mars i Sołtys.
W miarę możliwości prosimy o przyjazd po księdza i ministrantów.

Więcej…
 

Relacja z Jasełek 2017

"Nasze życie będzie jak poemat. Trzeba tylko znaleźć dobry temat". Te proste słowa popularnej piosenki od kilku dni pracują we mnie ze wzmożoną siłą, a to wszystko dzięki chęciom i zaangażowaniu wspaniałych młodych ludzi, którzy sprawili, że Strażnica Kultury w Więcławicach stała się, ostatniej niedzieli, pięknym miejscem głoszenia Dobrej Nowiny.

Niezwykła kreatywność dwóch niesamowitych kobiet- Alicji Szydło i Moniki Ziółkowskiej zabrała widownię w niezwykłą podróż, przeplatającą zwykłą ludzką codzienność z niesamowitymi wydarzeniami, które przeszło 2000 lat temu towarzyszyły narodzeniu Jezusa Chrystusa.

Wspaniała gra aktorska, pełna prawdziwego zaangażowania, którą widać było na twarzach młodych aktorów, połączona z przepięknym śpiewem w wykonaniu chóru Zespołu Szkół w Michałowicach, który doskonale utrzymywał atmosferę rozgrywających się na scenie wydarzeń, doprowadziła do tego, że w pewnym momencie emocje wzięły górę i popłynęło kilka łez. Dowodzi to tylko głębi przekazu, który ukryty został w przedstawieniu.

Jasełka „Treść życia” są najwspanialszym dowodem na to, że piękno najlepiej wyraża się w prosty sposób. Goniąc za doczesnością i skupiając się jedynie na tym co przyziemne i ludzkie, nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że niezwykłe osoby, wydarzenia i doświadczenia dosłownie przemykają nam przed nosem.

Cóż, nie pozostaje mi nic innego, jak tylko gorąco pogratulować zarówno aktorom, chórowi, zapleczu technicznemu, a przede wszystkim wspaniałym inicjatorkom całego przedsięwzięcia, za stworzenie tego niesamowitego dzieła, niosącego tak piękne przesłanie.

"I wtedy będzie tak, jakby się nigdy miał nie skończyć świat".

Karolina Ziaja

Grupa Medialna Duszpasterstwa Akademickiego

Św. Anny w Krakowie

jaselka1jaselka10jaselka11jaselka12jaselka2jaselka3jaselka4jaselka5jaselka6jaselka7jaselka8jaselka9

 


Strona 5 z 53