payday loans

Ogłoszenia duszpasterskie - 31. Niedziela Zwykła

Jezus czeka na nas. Jednak na drodze do Pana Boga mogą pojawić się przeszkody, które wydają się czasem nie do przeskoczenia. Zacheusz, o którym słyszeliśmy w dzisiejszej Ewangelii, wykazał się wielką determinacją, żeby zobaczyć Jezusa. Niech pragnienie osobistego spotkania z Jezusem pobudza również nasze serca do działania i poszukiwania możliwości przebywania w Bożej obecności.

Więcej…
   

Ogłoszenia duszpasterskie - 30. Niedziela Zwykła

Jezus podaje przykład modlitwy, która została wysłuchana: „Boże, miej litość dla mnie, grzesznika”! Przyznanie się do swojej słabości i grzechu jest trudne, ale dzięki temu możemy stanąć w prawdzie przed przebaczającym Ojcem w niebie. I właśnie taka postawa, a nie uważanie siebie za lepszego od innych przybliża nas do Boga.

Więcej…
 

Zaproszenie dla Seniorów

Wychodząc naprzeciw potrzebom osób starszych z naszej gminy, Strażnica Kultury w Więcławicach zaprasza wszystkich seniorów
na całoroczny cykl spotkań AKTYWNY SENIOR!

Celem inicjatywy jest aktywizacja seniorów i wspólne, aktywne spędzanie czasu w miłej atmosferze.
Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu, w piątki o godzinie 18.00.
Tematy spotkań i czas trwania przedstawiamy w załączonym harmonogramie.

Spotkania są dla Seniorów bezpłatne! (z wyjątkiem wycieczki wakacyjnej).
Pierwsze spotkanie już 8 listopada!
Temat: Warsztaty cukiernicze – sztuka zdobienia wypieków!
Zapisy odbywają się pod numerem: 733 029 009

Zapraszamy!

aktywny senior pl1

Więcej…
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 29. Niedziela Zwykła - Uroczystość św. Jana Kantego

Jezus zachęca nas, aby się modlić i nie ustawać. Może nie raz nam się wydaje, że nasze modlitwy pozostają niewysłuchane. Tymczasem Jezus zapewnia nas, że kiedy będziemy się zwracać do Boga. Ojciec w niebie weźmie nas w obronę. Wytrwała modlitwa jest wyrazem naszej wiary. Powierzajmy Bogu z ufnością nasze codzienne sprawy w czasie Mszy św.

Więcej…
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 28. Niedziela Zwykła

Nasze życie, nawet jeśli tego nie zauważymy, jest pełne cudów. To obecność drugiego człowieka, dobroć i miłość doświadczana w codziennym życiu, a także Boża miłość i Boże przebaczenie. W liturgii Słowa słyszeliśmy, jak ważna jest wdzięczność. Wdzięczność to postawa wynikająca nie z tego, ile dostaliśmy, ale z tego, że wszystko co mamy, jest darem Bożej dobroci. Nie zapominajmy nigdy o wdzięczności.

Więcej…
 


Strona 5 z 97