payday loans

Ogłoszenia duszpasterskie - 30. Niedziela Zwykła

Jezus podaje przykład modlitwy, która została wysłuchana: „Boże, miej litość dla mnie, grzesznika”! Przyznanie się do swojej słabości i grzechu jest trudne, ale dzięki temu możemy stanąć w prawdzie przed przebaczającym Ojcem w niebie. I właśnie taka postawa, a nie uważanie siebie za lepszego od innych przybliża nas do Boga.

Więcej…
 

Zaproszenie dla Seniorów

Wychodząc naprzeciw potrzebom osób starszych z naszej gminy, Strażnica Kultury w Więcławicach zaprasza wszystkich seniorów
na całoroczny cykl spotkań AKTYWNY SENIOR!

Celem inicjatywy jest aktywizacja seniorów i wspólne, aktywne spędzanie czasu w miłej atmosferze.
Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu, w piątki o godzinie 18.00.
Tematy spotkań i czas trwania przedstawiamy w załączonym harmonogramie.

Spotkania są dla Seniorów bezpłatne! (z wyjątkiem wycieczki wakacyjnej).
Pierwsze spotkanie już 8 listopada!
Temat: Warsztaty cukiernicze – sztuka zdobienia wypieków!
Zapisy odbywają się pod numerem: 733 029 009

Zapraszamy!

aktywny senior pl1

Więcej…
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 29. Niedziela Zwykła - Uroczystość św. Jana Kantego

Jezus zachęca nas, aby się modlić i nie ustawać. Może nie raz nam się wydaje, że nasze modlitwy pozostają niewysłuchane. Tymczasem Jezus zapewnia nas, że kiedy będziemy się zwracać do Boga. Ojciec w niebie weźmie nas w obronę. Wytrwała modlitwa jest wyrazem naszej wiary. Powierzajmy Bogu z ufnością nasze codzienne sprawy w czasie Mszy św.

Więcej…
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 28. Niedziela Zwykła

Nasze życie, nawet jeśli tego nie zauważymy, jest pełne cudów. To obecność drugiego człowieka, dobroć i miłość doświadczana w codziennym życiu, a także Boża miłość i Boże przebaczenie. W liturgii Słowa słyszeliśmy, jak ważna jest wdzięczność. Wdzięczność to postawa wynikająca nie z tego, ile dostaliśmy, ale z tego, że wszystko co mamy, jest darem Bożej dobroci. Nie zapominajmy nigdy o wdzięczności.

Więcej…
 

Słowo Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski przed wyborami parlamentarnymi (2019)

Drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie,

Zbliżające się wybory parlamentarne są dla mnie sposobnością do przypomnienia kilku podstawowych zasad Katolickiej Nauki Społecznej, dotyczących odpowiedzialności katolików za życie polityczne.

Więcej…
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 27. Niedziela Zwykła

Nie jesteś sam. Pan Bóg zna twoje zmartwienia, lęki oraz radości i pragnienia. To jest niesamowite, że w każdej chwili można się zwrócić do Boga i w Nim szukać oparcia. Trzeba tylko dla Niego otworzyć swoje serce i wsłuchać się w Jego głos. Czynimy to na modlitwie i podczas Eucharystii.

Więcej…
 


Strona 4 z 96